Денис Казанський: у Польщі неможливо потрапити в ДТП. І ось чому

Смертність на дорогах України – одна з найвищих в Європі і вища, ніж у будь-якій країні ЄС. На жаль, часто доводиться чути думку, що це все від того, що в Україні нібито живе якийсь неправильний народ – дикуни, не здатні дотримуватися правил дорожнього руху.

Насправді це, звичайно ж, не так. Щоб зрозуміти справжню причину такого стану справ, досить просто з’їздити в Європу, покататися по їх дорогах і порівняти їх з тим, що є у нас.

Візьмемо Польщу, де смертність на дорогах майже в три рази нижча, ніж в Україні. Чому так виходить? Відповідь ви можете побачити на фотографіях. Прямо зараз їду по трасі з Лодзя до Гданська. І це, звичайно, інша цивілізація.

Денис Казанський: у Польщі неможливо потрапити в ДТП. І ось чому

Денис Казанський: у Польщі неможливо потрапити в ДТП. І ось чому

Денис Казанський: у Польщі неможливо потрапити в ДТП. І ось чому

Денис Казанський: у Польщі неможливо потрапити в ДТП. І ось чому

Тут потрібно дуже постаратися, щоб потрапити в ДТП. На польських автобанах немає перехресть – тільки розв’язки. У кожну сторону йде по кілька смуг. Зустрічні дороги розділені відбійниками. Поблизу населених пунктів дороги огороджені спеціальними щитами заввишки в декілька метрів. Ні в одному місці траса не йде через місто або село. Скрізь яскрава і зрозуміла розмітка. Про якість дорожнього покриття я навіть не говорю.

Тут на трасу не вискочать кози. Чи не вискочить з другорядної дороги жигуль з п’яним водієм. Фізично неможливо виїхати на зустрічну смугу. Аварійна ситуація практично виключена. Перед кожною розв’язкою завжди стоять зрозумілі покажчики. Все зроблено для людини.

Неважливо, хто тут їде – українець, грузин або поляк. Сама конструкція траси така, що більшість ситуацій, які зазвичай призводять до ДТП в нашій країні, тут неможливі. Людський фактор ніколи не можна виключати повністю, але його можна звести до мінімуму. І статистика підтверджує це.

Ніколи не слухайте чиновників, які будуть розповідати вам, що висока аварійність на наших дорогах від того, що у нас “поганий народ”. Висока аварійність у нас від того, що наші дороги жахливі. Висока аварійність – через корупцію. Через те, що мудаки за 25 років не збудували в Україні жодного автобана, який міг би відповідати польському. ЖОДНОГО! Та що там автобан, вони Шулявський міст не можуть довести до розуму.

Зараз знову чую в Україні заклики повернути на дороги ДАІ. Смішно це чути. У Польщі на всій дорозі від Ягодина до Гданська не побачив на трасі жодного поліцейського! Вони не потрібні, тому що ти їдеш наче по коридору, і шансів порушити ПДР на такій трасі у тебе практично немає. Щоб не було аварій, дороги треба будувати нормальні, а не здирників з паличками уздовж них розставляти.

P.S. І так, за весь шлях я ні разу не побачив на дорозі “маршрутку”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *