Чиновники спустилися в шахту до гірників, які страйкують через зарплатні борги

Уповноважений Верховної Ради з прав людини в Луганській і Донецькій областях Павло Лисянський спустився до гірників шахти ім. Капустіна держпідприємства “Лисичанськвугілля”. Гірники страйкують через затримку зарплат.

Про це Лисянський написав у Facebook.

“Між протестувальниками, представниками міністерства та керівництвом підприємства в присутності лідерів профспілки стався діалог. Шахтарі залишилися протестувати. Ситуація залишається дуже напруженою”, – розповів Лисянський.

Представник омбудсмена розповів, що спустився в шахту до протестувальників разом із головою НПГУ Михайлом Волинцем, очільником Лисичанського відділення НПГУ Едуардом Всеволодським, директором департаменту Міненерговугілля з видобутку вугілля Олександром Владиченком, в. о. гендиректора ПАТ “Лисичанськвугілля” Валерієм Боярським і директором шахти ім. Капустіна Тимофієм Мірошниковим.

Раніше на шахті ім. Капустіна, де через невиплату зарплати страйкують гірники, стався обвал.

“Завалило шостий західний польовий відкаточний штрек. Після огляду місця аварії попередньо зроблено висновок, що завалено 10 погонних метрів гірничої виробки. Саме у цій виробці перебувають 16 протестувальників та народний депутат Сергій Каплін. … Гірники оцінили ситуацію та зробили висновок, що в них є два запасних виходи на поверхню”, – зазначив він.

Волинець додав, що якщо “не вжити необхідних заходів для погашення заборгованості перед шахтарями ПАТ “Лисичанськвугілля” та гірникам інших об’єднань, акції протестів з понеділка будуть стрімко поширюватись на інші шахти та об’єднання”.

 За словами Волинця, до акцій шахтарів вугільної галузі “на знак солідарності” можуть долучитися гірники залізорудної промисловості з Кривого Рогу та інших регіонів.

Нагадаємо, 19 жовтня на поверхню відмовилися піднятися 33 працівники шахти імені Капустіна – на знак протесту проти заборгованості і некомпетентності керівництва. Підприємство заборгувало їм близько 170 млн гривень.

Серед вимог страйкарів – погасити 4-місячну заборгованість з виплат зарплат та відставка гендиректора “Лисичанськвугілля” Валентина Кисельова, якого шахтарі підозрюють у незаконному збуті продукції об’єднання.