Чергове подорожчання: ціни на комуналку знову виростуть

За останні роки вартість комунальних послуг зросла більш ніж в три рази. Для багатьох людей суми комунальних платежів стали несумірні з їх доходами. А деякі змушені шукати додаткову роботу або здавати половину житла для оплати комунальних послуг. Інакше платіжки з величезними цифрами заженуть в борги.

Однак це було далеко не останнє збільшення тарифів. У цьому році для жителів багатоквартирних будинків буде ще кілька неприємних сюрпризів.

Згідно з постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, яку нещодавно оприлюднили, в березні подорожчала електроенергія на 26%. Вартість 1 кВт / год буде 0,90 грн, при використанні понад 101 кВт / год на місяць будуть нараховувати 1,68 грн.

“По людях пенсійного віку таке подорожчання дуже не вдарить. Їм достатньо буде поміняти старі лампочки на світлодіодні. І будуть платити таку ж суму, як зараз. А ось сучасні молоді сім’ї змушені будуть значно більше переплачувати за електрику. У більшості вже є енергозберігаючі лампочки, але крім них встановлені і десятки потужних електроприладів – посудомийні машини, підлога з підігрівом, електрочайники, кухонні турбосовкі “, – говорить економіст Володимир Марченко.

За його підрахунками, кожна молода сім’я буде платити за електроенергію мінімум на 100-120 грн більше.

Крім цього зросте вартість холодної води. Швидше за все – з травня.

“Компанії, які постачають воду, скаржаться, що подорожчала електрика. Відповідно собівартість подачі води із свердловин і річок вже більша”, – говорить фахівець.

Крім цього він упевнений, що зросте ціна газу до кінця року. Швидше за все – влітку.

“Тут все просто У попередньому бюджеті була закладена ціна 185 доларів за тисячу кубів газу, в нинішньому – .. 245. Це означає, що і для населення ціна буде більше Не 6800 гривень, як зараз, а приблизно 9. Думаю, блакитне паливо подорожчає влітку, коли не треба опалювати житло Таким чином влада зробить підвищення цін малопомітним Але в цілому протягом 2017 всі комунальні послуги подорожчають на 34-36 відсотків “, – прогнозує Володимир Марченко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *