Здогадуюся, чому Порошенку й іншим олігархам не подобається блокада Донбасу – економіст Лановий

Здогадуюся, чому Порошенку й іншим олігархам не подобається блокада Донбасу: у них зупинилися мільярдні потоки по поверненню ПДВ – економіст Лановий

Блокада окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) ніяк не позначиться на ВВП України, оскільки ще з 2014 року ВВП країни підраховується без урахування окупованих територій. Про це виданню “ГОРДОН” заявив екс-міністр економіки України, президент Центру ринкових реформ Володимир Лановий, коментуючи відстрочення надання Міжнародним валютним фондом (МВФ) чергового траншу Україні.

“Усередині України постійні спекуляції, обман і брехня з боку влади. Наприклад, наразі нам твердять, що нібито через блокаду ВВП знизиться на 1%. Любі мої, так у нас із 2014 року ВВП країни підраховується без окупованих територій! Без урахування Криму та Донбасу! Нам розповідають про нібито контрольовані підприємства на неконтрольованій території. Більшість цих заводів працюють на експорт. У мене запитання: валюта від цього експорту надходила до бюджету України?” – зазначив Лановий.

Він акцентував на тому, що підприємства в ОРДЛО фінансувалися з державного бюджету України.

“До речі, якщо підприємства на контрольованих територіях працювали безпосередньо з Києвом, отже, надавали рахунки на повернення ПДВ. Сплачувати податки вони могли в Донецьку та Луганську місцевим бандитським “податковим службам”, але ПДВ могли відшкодовувати тільки в Києві. За моїми розрахунками, в ОРДЛО вони сплачували “податки” у розмірі 1 млрд грн, а повернення ПДВ отримували у розмірі 10 млрд грн із українського бюджету. Ми їх фінансували, розумієте?” – підкреслив економіст.

За його словами, президент України Петро Порошенко не зацікавлений у блокаді окупованих територій Донбасу.

“Здогадуюся, чому Порошенку та іншим олігархам не подобається блокада Донбасу: у них зупинилися мільярдні потоки з повернення ПДВ, які йшли до конкретних кишень. Але тепер МВФ хоче розібратися, адже до цього українська влада протягом трьох років замилювала очі: мовляв, у нас без Донбасу та Криму ось такі економічні показники. А коли розпочалася блокада, влада закричала, що у країні зараз усе завалиться. Ось МВФ і вимагає правди: скільки валюти надходить, а скільки розкрадається”, – резюмував Лановий.

 

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *