Бутусов розставив все на свої місця щодо «краху» Приватбанку

Журналіст Юрій Бутусов у власному блозі на порталі «Цензор.нет» пояснив читачам чому не варто впадати в паніку з приводу можливої націоналізації «Приватбанку», – про це інформує replyua.net.

Так, за словами журналіста, розмови про фінансовий стан «Приватбанку» ведуться доволі давно. Недивно, адже ця тема стосується чималої кількості громадян України. Наприклад, «Приват» має двадцять з половиною мільйонів вкладників, його послугами користуються п’ятдесят один відсоток українців у віці від шістнадцяти років. Крім того, п’ятдесят шість відсотків зареєстрованих в Україні юридичних осіб теж є клієнтами «Приватбанку». Через дванадцять тисяч платіжних терміналів цієї банківської установи щодня проводиться дев’яносто один відсоток обігу готівки щороку (понад сімдесят мільярдів гривень).

Тобто, цілком зрозумілим є, що фінансовий крах «Приватбанку» невигідний нікому в державі – банкрутство системного банку може потягти за собою нестабільність всієї кредитно-фінансової сфери. Тим не менш, поточна бізнес-модель власників банку – Коломойського, Боголюбова та Дубілета – не може гарантувати стабільність банківської системи. Відтак, єдиний вихід – докапіталізація банку, яка буде здійснена частково за рахунок коштів власників, частково за рахунок держави. Відтак, Україна стане одним із власників банківської установи, поряд з поточними. На долі пересічних клієнтів це ніяк відображатись не буде, – наголошує журналіст.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *