Бойовики мають доступ до стратегічної української бази даних – звільнений з полону суддя

У суботу, 29 липня, з полону повернувся один із заручників “ЛНР” суддя Апеляційного суду Луганської області Віталій Руденко.

У відомстві повідомили, що суддю незаконно утримували та піддавали тортурам у МДБ “ЛНР” дев’ять місяців.

Раніше повідомлялося, що 29 липня бойовики ОРЛО відпустили українську блогерку з вадами слуху Людмилу Сурженко. У неї виявили сліди фізичного впливу.

“Незважаючи на те, що Людмила є інвалідом дитинства, вона була звинувачена МДБ “ЛНР” у шпигунстві на користь українських військових та піддавалась катуванням”, – повідомили в СБУ.

За словами Руденка, окупанти мають вільний доступ до всієї бази українського Єдиного реєстру досудових розслідувань

Український суддя Віталій Руденко, якого 30 липня звільнили з полону бойовиків, де він перебував понад дев’ять місяців, розповів, що терористи мають доступ до стратегічної української бази даних.

Про це він розповів у інтерв’ю ТСН.

За його словами, бойовики мають вільний доступ до всієї бази українського Єдиного реєстру досудових розслідувань, де вся інформація про кримінальні провадження, слідчих і суддів. Одна зі справ, яку колись вів Руденко, а саме вирок сепаратистові, директору «Луганськводоканалу», стала приводом для терористів звинуватити його в державній зраді «республіки».

“Державній зраді у вигляді надання правової та іншої допомоги іноземній державі. Я і запитав у слідчого, якій же іноземній державі я надавав допомогу, якщо я громадянин цієї держави і виконую обов’язки цієї держави”, – зазначив Руденко.

Бойовики запропонували чоловікові угоду: звільнити з-під варти в обмін на його публічну відмову повертатися на підконтрольну Україні територію.

Судді винесли вирок – 20 років тюрми.

Нагадаємо, Україні вдалось повернути двох полонених з окупованого Донбасу – блогерку Людмилу Сурженко та суддю Віталія Руденка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *