Трамп заявив про вихід з договору про ядерні озброєння з Росією

Президент США Дональд Трамп заявив, що США виходять з договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД) з Росією. Про це пише The Guardian.

Виступаючи перед журналістами після передвиборчого заходу в Неваді, Трамп заявив, що Росія порушила угоду. “Вони порушують її протягом багатьох років, і я не знаю, чому президент Обама не вів переговори і не виходив (з договору – ред)”.

 “Ми не збираємося дозволяти їм порушувати ядерну угоду і робити зброю, і нам самим це не дозволено. Ми ті, хто залишилися в угоді, і ми виконуємо угоду, але Росія, на жаль, не виконала угоду, тому ми збираємося розірвати договір, ми збираємося вийти”.

Відповідаючи на уточнююче запитання, Трамп сказав, що США “повинні будуть розвивати цю зброю”.

“Поки Росія не прийде до нас, і Китай не прийде до нас, і всі вони не прийдуть до нас і не скажуть: “Давайте всі ми будемо розумнішими і давайте ніхто з нас не буде розробляти цю зброю”, – сказав він, додавши, що якщо Росія і Китай зроблять це, США приєднаються до угоди.

 “Але поки хтось порушує цю угода, ми не будемо єдиними, хто виконує її”, – підкреслив він.

Раніше США заявляли, що надавали Росії докази того, що вона порушує Договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (РСМД). “Ми вже кілька років намагаємося спрямувати послання Росії, що вони порушують договір. Ми показали Росії докази того, що вони порушують договір. Вони будують балістичну ракету середньої дальності в порушення договору РСМД. Це факт, який ми довели”, – сказала тоді Гатчінсон на прес-конференції у Брюсселі.

Гатчінсон підкреслила, що якщо Росія продовжить заперечувати порушення після демонстрації чітких доказів, то “дипломатія повинна бути посилена, і нам потрібно шукати інші шляхи, щоб посадити Росію за стіл переговорів з цього питання”.

Про те, що Росія не дотримується зобов’язань за Договором про ліквідацію ракет середньої і малої дальності, також заявляв генсек НАТО Йенс Столтенберг.

“Ми залишаємось стурбованими тим, що Росія не поважає свої міжнародні зобов’язання, включаючи Договір про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, який зараз перебуває під загрозою через дії Росії. Дуже важливо, щоб Росія відповіла на цю стурбованість конкретно та прозоро”, – сказав Столтенберг.

Генсек НАТО вказав на розробку Росією нової ракети наземного базування великого радіусу дії – 9М729.

 “Росія не надала жодної конкретної інформації про ці ракети. Всі союзники погоджуюся, що це порушення домовленостей”, – сказав Столтенберг.

Він відмовився говорити про конкретні дані, де саме Росія має намір розміщати ці ракети, але зазначив, що НАТО має певну розвідувальну інформацію щодо цього.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *