3 червня Православні християни моляться перед образом Пресвятої Богородиці “Володимирської”

Ікона Божої Матері була написана Євангелістом Лукою. Святий Андрій Боголюбський у 1155 році приніс образ у Володимир і з того часу ікона отримала назву Володимирська. Свято на честь святої ікони в червні звершується в подяку за позбавлення Москви від нашестя хана Ахмата.

3 червня Православні християни моляться перед образом Пресвятої Богородиці "Володимирської"

Згідно з переказами, Володимирська ікона Божої Матері була написана Євангелістом Лукою на дошці від столу, за яким куштували їжу Спаситель з Пречистою Матір’ю і праведним Йосипом. В 1131 році ікона була надіслана на Русь з Константинополя святому князеві Мстиславові, і була поставлена в Дівочому монастирі міста Вишгорода під Києвом. Син Юрія Долгорукого святий Андрій Боголюбський у 1155 році приніс ікону у Володимир і помістив у побудованому ним знаменитому Успенському соборі. З того часу ікона отримала назву Володимирської.

Свято Божої Матері на честь Її святої ікони Володимирської в червні звершується в подяку за позбавлення Москви від нашестя хана Ахмата. У 1480 році в правління великого князі Івана III Васильовича хан Золотої Орди Ахмат з величезними військами підійшов до річки Угрі. Цілий день війська хана та Московського князя стояли один проти одного, не приступаючи до рішучих дій – «стояння на Угрі». Князь наказав своїм військам відступати від Угри, бажаючи дочекатися переходу татар, вороги ж вирішили, що росіяни заманюють їх у засідку, і теж почали відступати, спочатку повільно, а вночі побігли, гнані страхом.

У подяку за звільнення Русі від татар і було встановлено свято на честь. ікони Божої Матері Володимирської

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *