Австралійські вчені створили «суперклей» для глибоких ран

Австралійські вчені створили еластичний хірургічний клей, який може загерметизувати критичні рани на шкірі або органах за одну хвилину, повідомляє «Еспресо.TV».

«Суперклей» називається METRO. Його розробили на основі білка еластину, який міститься в людському організмі. Науковці винайшли новий метод перетворення цього білка в полімер завдяки його змішуванню із метілметакрилатом та сировиною для виробництва органічного скла.

Картинки по запросу «Суперклей» METRO фото

Ви можете бачити, що METRO діє як рідина, заповнюючи прогалини у відповідності з формою рани. Потенційні сфери прикладання є дуже широкими – від лікування серйозних внутрішніх ран в аварійних ситуаціях, наприклад, після ДТП або в зонах військових дій, а також поліпшення лікарняних операцій», – розповів дослідник Ентоні Вайс.

Водночас зазначається, що роботу клею перевіряли лише на тваринах – на свинях. Наразі збираються робити випробування на людях. Ми показали, що METRO працює в різних діапазонах і вирішує проблеми там, де не справляються інші доступні герметики. Тепер ми готові приступити до тестувань на людях», – зазначив Вайс.

Вчені зауважують, що винайдений клей легко зберігати. Зазначається, що клей може ще швидше затвердіти, якщо посвітити на рану ультрафіолетом. Коли він розпадається, то не залишає жодних токсинів в організмі.