ДЕПУТАТИ ПРОТИ АРФИ

На пленарному засіданні чергової 90-ї сесії міської ради гарячі дебати виникли навколо змін до цьогорічного бюджету. Міський голова Тарас Костін хотів поставити це питання на голосування методом «хаміль-хаміль», швиденько заявивши, що бюджетна комісія схвалила всі зміни, тож відразу слід це питання ставити на голосування. Йому вторили кілька голосів з депутатської масовки. Проте «бліцкриг» не вдався й парламентарі перейшли до затяжних позиційних боїв.

Автор цих рядків переконаний, що в нас не буде справжньої, а не показної демократії то того часу, поки виборці та обранці не усвідомлять необхідності дотримання законодавства та прописаних ним процедур. Наприклад, при розгляді питань порядку денного обов’язково повинна бути доповідь. А переяславський градоначальник уже на самому початку перебиває доповідача й, не даючи оговтатися обранцям громади, запитує: «На комісіях розглядали? В кого є запитання?» – «Немає!» – кричать мерівські клеврети з депутатськими значками. «Тоді переходимо до голосування». Слід сказати, що така тактика часто спрацьовує. Але цього разу парламентарі засмутили городського голову, повідомивши, що члени бюджетної комісії були проти фінансування артоб’єкту біля музичної школи та підсвітки фасаду тієї ж музшколи. Вони зазначали, що ця школа перейшла на дистанційне навчання, і для його ефективного проведення, на прохання викладачів, слід придбати хоча би п’ять ноутбуків на суму 35 тис. грн. Крім того, поточного ремонту потребує підлога та вражені грибком стіни і стеля цього закладу.

На ці закиди міський голова впевнено відповів, що артоб’єкт у вигляді світючої арфи планували придбати до Дня міста і встановити перед входом до музшколи, приміщення якої – одне з найкрасивіших у місті. А то що ж виходить? Місто в нас туристичне, а приміщення музичної школи в нічний час не видно взагалі. «Якщо ми його прикрасим, це буде красиво, естетично, і туристи, які приїжджатимуть в наше місто, теж отримають задоволення від перебування в нашому місті. Коронавірус! Да, розумію, що під час коронавірусу це неефективний… але… ці кошти ми не додатково просим, це ті кошти, які завдяки цьому коронавірусу навіть зекономлені. Тому що відділ культури не проводив ряд заходів і кошти ці ми або втратимо до кінця року… їх нада перерозподілить і використать». (Безумовно, без самосвітної арфи ми туриста до Переяслава не заманимо. Що там музеї чи туристичні маршрути, церкви чи пам’ятні місця! Ось арфа – це саме те!)

Щодо необхідності ремонту, то стерновий заявив, що всередині зроблений капітальний ремонт «чотири роки назад». Він стверджував, що на це приміщення витрачені значні кошти і «комфортні умови там є» (маються на увазі стіни, вражені грибком?) Далі наш цицерон заявив: «Я не бачу сенсу купувать ноутбуки». Ну так, він краще від викладачів знає, що їм, викладачам, треба.

Далі городський голова почав маніпулювати голосуванням і доманіпулювався до того, що за бюджет не проголосували. Як справедливо зауважила депутат Марина Навальна, слід чітко формулювати питання чи пропозицію, яка ставиться на голосування. Парламентар порадила керманичу сходити на тренінг. Тож через невміння головуючого вести сесію захисники інтересів громади мусили повертатися до бюджетного питання знову.

Тепер уже голосували за кожний пункт окремо. Звичайно, за збільшення поточних видатків для оплати праці і нарахування на заробітну плату на суму 933 500 грн. парламентарі проголосували. А за фінансування артоб’єкта «Арфа» в сумі 40 тис. грн. віддали свої голоси лише 13 депутатів при мінімально необхідній кількості 18: Петро Бочарін, Василь Гайдак, Микола Гура, Олексій Дикий, Олександр Калашник, Сергій Кикоть, Руслан Самченко, В’ячеслав Нестеренко, Олена Розовик, Олександр Чорний, Юрій Шинкар, Владислав Юденко, Віталій Дубович, а також сам міський голова. І лише 10 депутатів та мер підтримали фінансування підсвітки фасаду музшколи в розмірі 100 тисяч гривень: Петро Бочарін, Василь Гайдак, Микола Гура, Олександр Калашник, Сергій Кикоть, Руслан Самченко, В’ячеслав Нестеренко, Олександр Чорний, Юрій Шинкар, Владислав Юденко.

Тож музшкола поки що залишиться без арфи. Хоча промайнула інформація, що артоб’єкт уже придбаний. Міський голова має повне право підтвердити чи спростувати цю інформацію. Але якщо це правда, то цікаво, за які кошти придбана арфа і як тут бути з законністю бюджетних процедур.

Олександр МАТВІЄНКО