Аваков розповів, куди повідомляти про порушення законності виборчого процесу

У МВС створено спеціальну робочу групу для моніторингу законності виборчого процесу і роботи зі зверненнями громадян та громадських організацій, а також повідомленнями в ЗМІ і соцмережах.

Про це повідомив глава МВС Арсен Аваков на своїй сторінці в facebook.

“У цій групі задіяні штатні працівники міністерства, роботу яких координують радники міністра: Іван Стойко, Володимир Філенко, Іван Варченко, Михайло Апостол – дуже досвідчені і компетентні фахівці в питаннях проведення виборів, в момент проведення виборів принципово аполітичні і неупереджені щодо будь-якого кандидата” , – запевнив міністр.

Аваков розповів, куди повідомляти про порушення законності виборчого процесу

“Для всіх, хто хоче проінформувати про факти або підозри про порушення виборчого процесу, повідомляю контакти нашої робочої групи: Телефон: 044-254-97-56 (з 8-00 до 20-00, з 1 березня по 23 квітня – цілодобово). Адреса: redactor@police.gov.ua”, – написав він.

 Аваков повідомив також, що додатково в НПУ буде діяти власний моніторинг виборчого процесу, яким буде займатися Департамент оперативної підтримки Нацполіціі.

“Принцип, який ми маємо намір реалізувати в рамках цієї системи: Ви звертаєтеся із заявою про порушення виборчого процесу – ми перевіряємо. Якщо є порушення – є реакція правоохоронних органів і ЦВК”, – заявив Аваков.

МВС та Національна поліція отримали 91 звернення від громадських організацій та громадян щодо порушень під час проведення передвиборної агітації.

Про це повідомив глава МВС Арсен Аваков.

“З початку кампанії – 31 грудня 2018 року – МВС та Національна поліція отримали 91 звернення від громадських організацій та громадян щодо порушень під час проведення передвиборної агітації”, – зазначив він.

Зокрема, за двома епізодами розпочато кримінальне провадження за ст. 296 КК  “Хуліганство”.

 Щодо порушень, передбачених ст. 212-13 КУпАП (Виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск) – оформлено 29 адміністративних протоколів, щодо порушень, передбачених ст. 212-14 КУпАП (Порушення порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами або розміщення їх у заборонених законом місцях) – оформлено 1 адміністративний протокол.

“Щодо 51-го матеріалу проводиться перевірка. Щодо 8 звернень інформація не підтвердилася і вони залишені без реагування”, – повідомив Аваков.

Він додав, що внутрішній моніторинг Нацполіції “фіксує факти щодо можливого порушення виборчого законодавства і виносяться рішення про реагування”.

“На цей момент порушення зафіксовано у Закарпатській, Запорізькій, Кіровоградській, Миколаївській, Сумській, Тернопільській, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій, Київській областях та місті Києві на користь зареєстрованих кандидатів у президенти: Сергія  Капліна, Анатолія Гриценка, Валентина Наливайченка, Євгена Мураєва, Андрія Садового та Ігоря Шевченка“, – повідомив глава МВС.

Він закликав кандидатів та керівників виборчих штабів “усунути порушення закону та ввести агітаційні процеси у законне русло”.

“Навіть якщо це стосується незначних порушень. … Допускаю, що у низці випадків, порушення не були навмисними й зареєстровані кандидати не мали до них відношення та/або не надали значення незначним порушенням, або не знали про дії своїх штабів. І все ж це не звільняє кандидатів від відповідальності”, – зазначив Аваков.

Нагадаємо,

  • Раніше глава МВС заявив, що більшість кандидатів у президенти України виготовляють і поширюють агітаційну продукцію незаконно.
  • За словами Авакова, те ж стосується політиків, які публічно заявили про свою участь у президентстких виборах, але ще не зареєструвались у ЦВК: йдеться про Юрія Бойка, Петра Порошенка, Юлію Тимошенко, Іллю Киву та Олександра Вілкула. 
  • Станом на 18 січня, у ЦВК зареєстровано 10 кандидатів у президенти: Анатолій Гриценко, Сергій Каплін, Віталій Купрій, Євген Мураєв, Валентин Наливайченко, Андрій Садовий, Віталій Скоцик, Ігор Шевченко, Геннадій Балашов та Ольга Богомолець.
  • Реєстрація кандидатів триватиме до 8 лютого.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *