За світло українці заплатять за двома квитанціями

В Україні розпочався перший етап державної реформи ринку електроенергії

У лютому ми отримаємо одразу два рахунки за електроенергію. Плату знімають постачальники посуг та оператори системи розподілу. Про це інформує “businessua.com”.

Йдеться про рахунок від нового постачальника. Також платіжка надійде від оператора системи розподілу з боргом за спожиті послуги до нового року.

В Україні розпочався перший етап державної реформи ринку електроенергії. Тепер послуги з енергопостачання українцям надаватимуть одразу дві різні компанії.

Оператор здійснюватиме діяльність виключно з розподілу електроенергії та експлуатації електромереж. Компанія-постачальник постачатиме електроенергію споживачам, відповідатиме за нарахування платежів і розрахунки.

Плату за борги прийматиме саме оператор системи розподілу. Йдеться про заборгованість за компослуги у 2018 році, які потрібно погасити вже зараз.
“Якщо клієнт помилково сплатить заборгованість по іншим реквізитами, то борг залишиться непогашеним. Всім споживачам потрібно бути уважними в перехідний період”, – говорить комерційний директор ДТЕК Київські електромережі Олександр Бемм.

З січня 2019 року послуги споживачам Київщини надають оператор системи розподілу ПрАТ «Київобленерго» і компанії-енергопостачальники. Тепер уряд вибирає одного постачальника в кожному регіоні, який є постачальником універсальної послуги. З лютого таким постачальником в Київській області буде ТОВ «Київська обласна енергопостачальна компанія».

Зазначимо, ПрАТ «Київобленерго» і ТОВ «Київська обласна енергопостачальна компанія» (КОЕК) не залежать одна від одної, у них різні ліцензії та рахунки. У січні рахунки прийдуть ще від імені «Київобленерго», але вже в лютому жителі області будуть платити за послуги, отримані від КОЕК. При цьому, в разі переплати в попередні місяці, гроші перейдуть на рахунок останньої компанії.

Проте в січні квитанції споживачам надійдуть від “Київобленерго”, а тільки з лютого жителі Київської області отримають рахунки від імені “КОЕК”. У разі переплат, проведених в попередні місяці, кошти будуть перерозподілені на рахунок нового постачальника послуг без зайвих бюрократичних зволікань.

Жителі Київської області будуть змушені якийсь час звикати до такого нововведення, однак зміна постачальника електроенергії оформлена таким чином, щоб максимально виключити ризик можливих незручностей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *