Loading...

Загроза людству: NASA запустило ракету до найнебезпечнішого для Землі астероїда

До одного з найнебезпечніших для Землі об’єктів – астероїда Бенну – вночі 9 вересня запустили місію OSIRIS-REx .
Запуск відбувся за допомогою ракети-носія Atlas V з космодрому на мисі Канаверал. У 2018 році вона досягне астероїда, фрагмент якого на капсулі повинен потрапити на Землю в 2023 році.
Також станція OSIRIS-REx вивчить зміна траекторії руху Бенну, обумовлене тепловим випромінюванням через ефект Ярковського. Крім того, астрономи планують скласти детальну карту астероїда і досліджувати його хімічний склад.
Місія OSIRIS-REx є третьою і останньою в рамках програми New Frontiers, підтримуваної NASA для дослідження найменш вивчених районів Сонячної системи. Першими стали New Horizons, присвячена дослідженню Плутона, і Juno (Jupiter Polar Orbiter), метою якої стало вивчення магнітосфери Юпітера.
Середній діаметр Бенну дорівнює приблизно 500 метрам, період обертання навколо Сонця – 1,2 року. Астероїд, на думку NASA, є одним з найбільш небезпечних з відомих людині небесних об’єктів – найближче до планети він буде в 2135 році, коли виявиться між Землею і Місяцем на відстані близько 300 тисяч кілометрів від першої.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *