Основні й запасні присяжні у справі Шеремета склали присягу

Шевченківський районий суд Києва у понеділок, 28 вересня, розпочав засідання з розгляду справи щодо вбивства журналіста Павла Шеремета.

На засіданні присутні представники сторони обвинувачення, самі обвинувачені у справі Андрій Антоненко, Юлія Кузьменко і Яна Дугарь, а також їхні захисники.

Суд розглядатиме справу у такому складі: двоє професійних суддів – Оксана Голуб і Марина Антонюк, і троє присяжних – Григорій Фірсов, Наталя Глоба і Юрій Михайленко.

На початку засідання основні присяжні у справі – Фірсов, Глоба і Михайленко – склали присягу.

Потім присягу склали запасні присяжні – Юрій Федоренко і Людмила Яковенко.

Нагадаємо:

Справа стосується вбивства журналіста Павла Шеремета 20 липня 2016 року у Києві в результаті вибуху автомобіля. Авто належало керівниці «Української правди» Олені Притулі, але її в машині не було. Прокуратура кваліфікувала загибель журналіста за ч.2 п 5 ст 115 ККУ (умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб). У СБУ озвучили основні версії вбивства Шеремета: професійна діяльність; ворожість у відносинах або особисті мотиви; російський слід (дестабілізація ситуації); замах на Олену Притулу.

12 грудня 2019 року Нацполіція затримала підозрюваних у цій справі. Мова йде, зокрема, про Андрія «Ріффмастера» Антоненка. Він – лідер гурту Riffmaster, військовий сержант Сил Спеціальних операцій ЗС України, автор хіта Сил спецоперацій «Тихо прийшов, тихо пішов». Також у справі фігурують лікарка Юлія Кузьменко, добровольці Владислав та Інна Грищенки, медсестра Яна Дугарь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *