Активісти не пустили в Житомир Хресний хід УПЦ Московського патріархату (Фото)

 

Близько півсотні громадських активістів, учасників АТО, представників “Правого сектора” 18 липня в протягом півгодини перекривали відрізок траси Житомир-Чернівці, не допустивши тим самим проходження хресного ходу УПЦ МП уздовж центральних вулиць Житомира. Про це повідомляє Укрінформ.

В кінцевому підсумку, маршрут колони був змінений – до Спасо-Преображенського кафедрального собору кілька сотень віруючих пішли обхідним шляхом, зокрема, і через міське кладовище.

“Нашою метою було не допустити проходження ходу центральними вулицями Житомира, зокрема, по вулиці Чуднівської і по проспекту Миру, де дислокується 95-я Житомирська окрема аеромобільна бригада. Військовослужбовці цього підрозділи загинули у війні на сході України. З учасниками ходу нам вдалося прийти згоди, щоб маршрут їхнього руху був змінений “, – пояснив один з організаторів пікету Олег Черняхович.

Відзначимо, напередодні зустрічі колони хресної ходи Московського патріархату представники дев’яти громадських організацій і політичних сил Житомира подали до міської ради заявку на проведення пікету. У ній зокрема йдеться про те, що “прохід колони повз військових частин, на території яких прощалися із загиблими від рук агресорів, яких благословили священики УПЦ МП, є знущанням над пам’яттю українських героїв”.

Правопорядок під час пікету і зустрічі колони забезпечували кілька десятків працівників патрульної поліції.

Як повідомлялося раніше, на кордоні Житомирської та Хмельницької областей 15 липня кілька сотень віруючих зустріли хресний хід Української православної церкви Московського Патріахату з Почаївською іконою Божої Матері. Протягом дня в Романівському районі кількість учасників акції досягло півтори тисячі, близько половини з них-молоді люди.

Відвідавши Житомир, паломники відправляться ще в чотири населених пункти області. Після цього, 27 липня вони мають намір зустрітися з другої колоною паломників на Володимирській гірці в Києві.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *