Дуда нагадав ООН про українську ядерну зброю

Президент Польщі Анджей Дуда, виступаючи в середу на Раді безпеки ООН, заявив, що організація допустила порушення Будапештського меморандуму, згідно з яким Росія, США і Британія гарантували Україні територіальну цілісність після приєднання Києва до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

Про це пише “Інтерфакс-Україна”.

“Для того щоб міжнародне співтовариство поважали, дуже важливо дотримуватися зобов’язань і обов’язків, які ми взяли на себе. Із сумом хотів би звернути увагу на події у сфері безпеки в нашому регіоні – Центральній та Східній Європі. Лише в останні кілька років ми стали свідками явного порушення Будапештського меморандуму, який гарантував територіальну цілісність України в обмін на мирне і добровільне ядерне роззброєння”, – сказав лідер Польщі.

“Рівною мірою нас непокоїть розміщення ракетних установок подвійного призначення поблизу наших кордонів. Усе це призводить до значного погіршення безпеки в регіоні”, – додав він.

 Будапештський меморандум – декларація про наміри, підписана Росією, Сполученими Штатами, Великою Британією і Україною в 1994 році, згідно з якою країни обіцяли Україні захист суверенітету та територіальної цілісності в обмін на відмову від ядерної зброї.

Детальніше про те, якими ж були зобов’язання Заходу “за Будапештом”, читайте у статті Європравди “Ми були надто наївними”: як не повторити помилок Будапештського меморандуму”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *