За позовом Медведчука райсуд столиці заборонив розповсюдження книги Кіпіані “Справа Василя Стуса”

19 жовтня Дарницький райсуд міста Києва заборонив розповсюдження тиражу книги Вахтанга Кіпіані “Справа Василя Стуса” без дозволу Віктора Медведчука. Про це повідомляє Суспільне.

У понеділок, 19 жовтня, в Дарницькому районному суді зачитали вирок у справі за позовом нардепа від ОПЗЖ та адвоката поета Василя Стуса у 1980-х, Віктора Медведчука.

Нагадаємо, Медведчук заявив, що у 9 епізодах книги Кіпіані містяться висловлювання, які не відповідають дійсності та принижують честь і гідність політика, через що вимагає заборонити розповсюдження книги “у будь-який спосіб на будь-якій території”.

У цих епізодах Кіпіані розповідає про Медведчука як адвоката поета Василя Стуса в судовому процесі 1980 року. У результаті поета засудили до 10 років примусових робіт та 5 років заслання. Стус помер 4 вересня 1985 року в карцері після оголошеного ним голодування

За позовом Медведчука райсуд столиці заборонив розповсюдження книги Кіпіані "Справа Василя Стуса"

Як повідомляє Центр Протидії Корупції, рішення ухвалила суддя Марина Заставенко. В 2016 році стосовно неї відкрили дисциплінарне провадження. У 2018 році Заставенко, яка раніше вершила судочинство в суді Макіївки, перевели до Дарницького суду Києва. Минулого року питання її оцінювання зняли з розгляду.  Тепер Заставенко спокійно ухвалює ось такі рішення.