Аброськін: Злочинності – менше, збуту зброї та вибухівки – удвічі більше

У 2018 році правоохоронці задокументували вдвічі більше фактів збуту зброї, боєприпасів та вибухівки, ніж минулого року.

Про це 20 жовтня заявив перший заступник голови Нацполіції України В’ячеслав Аброськін під час наради за підсумками роботи блоку кримінальної поліції упродовж 9 місяців поточного року , повідомляє департамент комунікації НП.

“Оперативні підрозділи стали активніше застосовувати такий спосіб документування збуту зброї, як оперативна закупка. Цього року вже задокументовано 119 фактів продажу зброї, боєприпасів та вибухівки”, – зазначив він.

За словами Аброськіна, з метою виявлення нелегальних каналів надходження зброї зі сходу країни до областей, де не ведуться бойові дії поліція проводить оперативно-профілактичні заходи “Зброя та вибухівка”.

 Так, під час проведення однієї з них правоохоронці вилучили 913 одиниць вогнепальної зброї, 804 гранати, 266 вибухових пристроїв, вилучено майже 100 тисяч набоїв та 195 кг вибухових речовин.

При цьому, за словами Аброськіна, у поточному році загальний рівень злочинності в Україні знизився на 8%, кількість зареєстрованих злочинів зменшилася з 420 до 386 тисяч.

“Кількість тяжких і особливо тяжких злочинів із загального числа кримінальних правопорушень зменшилася на 11% – зі 155 до 138 тисяч”, – заявив Аброськін.

За даними Нацполіції, кількість умисних вбивств зменшилася з 1185 до 1168, знизилася кількість розбійних нападів (з 2224 до 1622) та кількість грабежів (з 14,2 тис. до 10,6 тис.).

Найбільший масив серед скоєних злочинів становлять крадіжки (191 тис.) та шахрайства (27 тис.), при цьому крадіжок зареєстровано на 12% менше, ніж тогоріч.

У Нацполіції також заявили про збільшення рівня розкритих тяжких і особливо тяжких злочинів.

“За три квартали 2018 року розкрито понад 148 тисяч кримінальних правопорушень, розкрито 92% умисних вбивств  (89% – минулоріч)”, – повідомили правоохоронці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *