3 листопада – Дмитріївська поминальна субота: Що не можна робити в цей день

Димитріївська поминальна субота – це найближча субота перед днем пам’яті св. великомученика Димитрія Солунського. Цього року вона припадає на 3 листопада

Батьківською вона називається тому, що наші предки вважали ніби померлі йдуть до батьків. Тому в батьківську суботу треба помолитися особливим чином не тільки за померлих батьків, але і взагалі за рідних і близьких людей, що покинули цей світ.

ЩО ТРЕБА ЗРОБИТИ У ЦЕЙ ДЕНЬ

У п’ятницю ввечері або в суботу вранці необхідно піти в храм.

В цей день в храмі прийнято не тільки ставити свічки, подавати записки за померлих, але і принести милостиню. А саме: продукти, які потім будуть роздаватися незаможним.

І, звичайно, треба помолитися в храмі разом з іншими віруючими.

Можна в цей день сходити на цвинтар, роздати гроші бідним.

Що категорично не можна робити 3 листопада в Батьківську суботу:

  • У Димитріївську суботу заборонено погано говорити про покійних, згадувати неприємні ситуації, пов’язані з ними або лаяти, так ви можете розгнівати їх душу.
  • Під час поминального обіду суворо заборонено вживати спиртні напої.
  • Не доречно веселитися, співати пісні, слухати веселу музику, це недоречно, тому що це день пам’яті тих, кого вже немає в живих, тому веселощі недоречні.
  • Людей, які наклали на себе руки церква не поминає, тому свічку за упокій душі ви поставити не зможете, але ви можете сходити на могилу або помолитися вдома

3 листопада – Дмитріївська поминальна субота: Що не можна робити в цей день

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *