Ціна на ліки в Україні зросте: коли і на скільки

В Україні найближчим часом ліки можуть подорожчати на 13-15%. Виробники препаратів вже почали розраховувати їхню вартість з прив’язкою до курсу долара в 45 грн.

За прогнозами глави “Всеукраїнської аптечної палати” Романа Костянтинівського, постачальники і виробники ліків, побоюючись подальшої девальвації нацвалюти, заздалегідь закладають в собівартість медикаментів завищений курс долара, передають “Вести“.

“Уже зараз деякі прикинули долар по 45 грн. Це пов’язано з “довгим” циклом продажів ліків: з моменту їх ввезення до отримання грошей проходить близько 90 днів. Скільки буде коштувати долар 1 січня 2019 року, ніхто не знає, тому від страху закладають якомога більше”, – пояснив він.

Варто відзначити, що в Україні суттєво завищена вартість ліків. У порівнянні з аналогічними препаратами в країнах Європейського Союзу, в нашій країні ціни на медикаменти вище в середньому на 40-50%.

Проблема полягає насамперед у істотній накрутці з боку виробників, дистриб’юторів, а також монополії великих фармацевтичних компаній. Крім того, окремі препарати прив’язані до курсу долара, який в Україні не завжди стабільний.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *