23 січня SpaceX планує здійснити наймасовіший запуск в історії космонавтики

23 січня о 16:40 американська приватна космічна компанія Ілона Маска SpaceX здійснить наймасовіший за кількістю корисних навантажень запуск в історії космонавтики. Місія Transporter-1 доставить на орбіту відразу 143 супутника. Про це повідомляють сайт SpaceXМаск в Twitter. Видання Everyday Astronaut

Запуск ракети-носія Falcon 9, яка доставить супутники на орбіту, відбудеться з комплексу SLC-40 у Флориді, США о 9:40 EST (16:40 за київським часом). Це буде п’ятий політ ракети.

Попередній рекорд компанії Маска з “пакетних” запусків —  64 апарата в місії SSO-A. Світовий рекорд належить індійській місії PSLV-C37: 15 лютого 2017 року разом було запущено 104 супутника, повідомляє Ліга.

Загальна маса 143-х супутників від 30 клієнтів SpaceX понад п’ять тонн.

Маск: “Запускаємо безліч невеликих супутників для широкого кола клієнтів. З радістю пропонуємо послуги по недорогому виходу на орбіту для невеликих компаній!”.

Довідка: На сайті SpaceX будь-який бажаючий може купити місце під головним обтічником Falcon 9 по ціні $1 мільйон за 200 кг вантажу. За кожен +1 кг компанія просить доплатити $ 5000.

Нагадаємо:

20 січня SpaceX доставила на орбіту Землі 17-ту партію інтернет-супутників системи Starlink. На орбіту вантаж вивела ракета-носій Falcon 9, яка до цього успішно виконала сім подібних місій.