10-12% всіх соціальних виплат – це корупція, а тому в Україні запустять ЄІССС
В Україні щорічно направляють на фінансування соціальної сфери понад 700 млрд грн. При цьому, за попередніми даними Міністерства фінансів, 10-12% всіх соціальних виплат – це корупція. Для вирішення цієї проблеми, а також з метою спрощення процесу отримання соцпослуг в Україні запустять Єдину інформаційну систему соціальної сфери (ЄІССС). Про це стало відомо 18 жовтня під час спільного брифінгу Міністерства цифрової трансформації і Міністерства соціальної політики України, повідомляється на урядовому порталі.
У Кабінеті міністрів вважають, що ЄІССС допоможе провести цифрову трансформацію соціальної сфери, але головне – дасть можливість отримувати якісні дані і оперативно надавати послуги українцям. Більш того, впровадження єдиної системи дозволить заощадити до 11 млрд грн щорічно (ті 10-12%).
“Більше не треба буде збирати десятки папірців і місяцями чекати розгляду заяв на субсидію або призначення пенсії. А державі вона (ЄІССС – ред.) дозволить формувати ефективну соціальну політику і відслідковувати корупційні ризики“, – зазначив міністр цифровий трансформації України Михайло Федоров.
Відомо, що пілотна версія ЄІССС вже працює в чотирьох територіальних управліннях соціального захисту населення і п’яти територіальних громадах Київської та Житомирської областей. При цьому українці з інших областей отримають можливість скористатися системою в наступному році.
“Масштабування ЄІССС в межах країни допоможе українцям швидко отримувати необхідні послуги і скоротить терміни їх надання“, – додали в прес-службі Кабміну.
За словами міністра соцполітики Марини Лазебної, на базі Єдиного соціального реєстру буде консолідуватись вся “пенсійна історія” людини – як в солідарній, так і в обов’язковій накопичувальній системі, коли вона запрацює.
“Мінсоцполітики спільно з Мінцифри створили універсальну технологічну інфраструктуру для будь-яких соціальних виплат та послуг з надійним захистом та консолідованим зберіганням персональної інформації людей. Її можна використовувати при будь-яких змінах системи соціального захисту в майбутньому без витрачання додаткових коштів та створення додаткових структур”, – підкреслила Марина Лазебна.
Сьогодні державні установи формують до 18 млн справ у паперовому вигляді за рік, що дорівнює близько 180-270 млн листків паперу. Натомість електронний документообіг зекономить близько 1 350 тонн паперу в рік, що дорівнює вирубці близько 27 гектарів лісу.
Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”
Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”. Підписатися на наш сайт можна у Telegram