Loading...

Викрито банду, що крала гроші в онкохворих дітей

Кіберполіції викрила банду шахраїв, які незаконно знімали гроші з банківських рахунків онкохворих дітей.
Донецьке управління кіберполіції Департаменту кіберполіції Національної поліції України викрило злочинну групу з п’яти чоловік, які завдали шкоди громадянам на суму понад 100 000 грн, повідомляють в Департаменті кіберполіції Нацполіціі.

“Працівники Донецького управління кіберполіції Департамент кіберполіції Національної поліції України встановили, що злочинна група складалася з п’яти чоловік – жителів Донецької області та Запоріжжя. Організатором її став 27-річний чоловік. Він керував діями учасників групи, перебуваючи в місцях позбавлення волі на тимчасово окупованій території” , – інформують у відомстві.

Серед постраждалих опинилися онкохворі та важкохворі діти. Шахраї використовували їх номери телефонів, які потерпілі розміщували на телебаченні в оголошеннях і інтернет ресурсах, де просили про допомогу. Також в повідомленнях вказувалися і номера банківських карт.

“Шляхом виготовлення дублікатів сім-карт мобільних операторів України зловмисники отримували можливість безперешкодно проходити аутентифікацію особи, а згодом – отримати готівку за допомогою функції банків« зняття грошей без картки », – повідомляють в Департаменті кіберполіції Нацполіціі.

Також у відомстві додають, що в розслідуванні брали участь представники операторів мобільного зв’язку та банківських установ.

Поліцейські провели обшуки за місцем проживання учасників злочинної групи та вилучили комп’ютерну техніку, мобільні телефони, банківські картки, заяви на виготовлення дублікатів сім-карт, а також сім-карти мобільних операторів України. Крім того, виявлені чорнові записи по руху грошових коштів.

Накладено арешт на 13 банківських рахунків фігурантів справи. Двом учасникам злочинної групи вже оголошено про підозру за дев’ятьма кримінальними провадженнями, розпочатими по ст. 190 (шахрайство), 200 (Незаконні дії з документами на переказ платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків) і 361 (Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин) Кримінального кодексу України. Справи з обвинувальними актами вже направлено до суду.

Організатора групи оголосили в розшук – в зв’язку з його перебуванням на тимчасово окупованій території. Ще відносно двох учасників групи, які в даний час також знаходяться на тимчасово окупованій території, матеріали кримінального провадження виділено в окреме провадження.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *