“Зламали ломом двері”: Гонтарева каже про обшуки в її київській квартирі

Державне бюро розслідувань проводить обшуки у київській квартирі, де прописана екс-глава Національного банку Валерія Гонтарева.

Джерело: коментар прес-секретаря директора ДБР Анжеліки Іванової, Інтерфакс-Україна

Дослівно Гонтарева: “У мене зараз у Києві за місцем прописки на Великій Житомирській зламали ломом двері, й десятеро осіб у бронежилетах проводять обшук. Учора ПриватБанк, сьогодні я…”

Екс-глава НБУ додала, що правоохоронці в масках і з автоматами. Наразі за місцем обшуку нікого немає, оскільки у цій квартирі мешканців не проживають майже рік.  За її словами, адвокат вже давно повідомив ГПУ І ДБР, що екс-глава НБУ проживає в Лондоні.

 За словами Іванової, обшуки проводяться у домоволодіннях всіх учасників провадження, зокрема і у Валерії Гонтаревої.
Державне бюро розслідувань сьогодні проводить обшуки на концерні “Укробронпром” та на підприємствах-експортерах, що входять до його складу. Джерело: телеграм-канал директора ДБР Романа Труби
 • Дослівно: “Всі слідчі дії, які там відбуваються, санкціоновані. Відбуваються вони в рамках досудового розслідування кримінального провадження за фактом зловживання службовим становищем посадових осіб правління Національного банку України у 2016 році”.

  За словами Труби, слідчі вилучають документи та інші речі, які матимуть доказове значення. Він додав, що в “Укроборонпромі” не перешкоджають роботі ДБР і не чинять тиск.

   У липні 2019 року ДБР почало розслідування про нібито зловживання владою чиновниками Нацбанку.

  Правоохоронців зацікавили зміни до постанови, що регулювала валютні операції. ДБР вважає, що працівники НБУ діяли “з метою отримання неправомірної вигоди” та “всупереч інтересам служби”, коли у 2016 році вносили зміни.

  У матеріалах провадження йдеться, що ці зміни дозволили банкам, які обслуговують “Укроборонпром”, здійснювати авансові платежі в іноземній валюті за імпорт/експорт товару без згоди Нацбанку. 27 серпня суд дозволив слідству у цій справі привести екс-главу НБУ Валерію Гонтареву для допиту через те, що вона не з’являлась за повістками.

  Нагадаємо: У 2016 році главою НБУ була Валерія Гонтарєва.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *