ZIK купив один Медведчука, створюється медіахолдинг з трьох каналів

14 червня нардеп Тарас Козак («Оппоблок») придбав мережу телевізійних мовників телеканалу ZIK – компанії «Міст ТБ» та «ТРК« Нові комунікації ».

Тепер він є одноосібним власником трьох телеканалів: «112. Україна », NewsOne і ZIK.

Рішення придбати ZIK Козак називає осмисленим і прагматичним кроком. Він стверджує, що тепер зможе побудувати найбільшу мережу інформаційних мовників – медіахолдинг «Новини». Для розвитку і управління холдингом вже запрошений медіапродюсер Олексій Семенов. Він стоїть біля витоків «112. Україна »і він же робив re-branding каналу NewsОne.

Семенов вже працює над новою концепцією ZIK. Основний меседж якої він сформулював як «Об’єднання заради України».

Козак вважається близьким соратником Віктора Медведчука. До 2010 року він обіймав посаду заступника голови митної служби, а в 2010 році став депутатом Львівської обласної ради. У 2014 був обраний до Верховної Ради.

У жовтні 2018 року нардеп Євген Мураєв продав телеканал NewsOne Козаку. У грудні 2018 їм же був придбаний телеканал «112.Украіна».

Ось вже є реакція на  startko.co.ua,

Новина про мій ZIK застала мене в дорозі, з обмеженим доступом до мережі й інтернету. Це якраз той випадок, коли навколо триває кіпіш, а ти з нього випав і тепер почуваєшся ізольованим від галактичних процесів. Коли я доберуся до нормального компютера, то сяду й напишу більше. Зараз, пишучи на коліні, скажу лишень таке.

Усі ці роки я мав щось схоже на автономію. Попередній власник давав мені можливість мати свій авторський острівець, і це була розкіш. Навіть коли на канал прийшли всеядні «колеги», я від власника мав гарантії невтручання в мою авторську програму. І в її межах я (всупереч загальній думці) поставив кілька ключових принципів:

– лише українська мова в ефірі

– непускання в ефір відверто проросійських ригів (я не пустив до себе ні добкіних, ні мураєвих, ні інших)

– жорстка антиросійська риторика

В сумі телеканал ZIK був єдиним місцем, де авторська суб’єктивна харизматична журналістика могла хоч якось змагатися з засиллям псевдостандартів на кшталт «усі, навіть негідники й вороги, мають право на свою свободу слова». Ні! Я ніколи не сповідував і не буду сповідувати цю злоякісну всеядну муру.

Тому зараз, коли мене в дорозі наздогнала новина про зміну власника, я хочу запевнити, що ключові принципи, які я вище перерахував, для мене є навіть більше, ніж просто професією – вони є моїм життям.
Тому наступний четвер буде тим днем, коли я вперше за останнє десятиріччя (не рахуючи планової відпустки) буду не в прямому ефірі в студії програми «Прямим текстом», а вдома.

Допоки нове керівництво не озвучило своєї редакційної політики щодо моїх авторських програм – я припиняю їх вихід.

Остап Дроздов

Дивіться також: ведуча Мосійчук у студії “Право на владу”

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *