Loading...

Жизневського і Нігояна було вбито першими зовсім не випадково, – адвокат

Вбивства здійснювалися вибірково, щоб впливати та залякувати суспільство. Про це заявив адвокат Микола Сірий у спецвипуску програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Старші люди добре пам’ятають початок 90-х років, коли країна переходила із соціалістичної системи до демократичної ринкової системи. Тоді на вулицях була величезна кількість людей і достатньо велика кількість поліції, але не було загиблих, адже був паритет і розуміння цінності людського життя», – нагадав Микола Сірий.

Потім, додає він, коли Президентом України був Леонід Кучма, країна проживала не менш складний період, оскільки стосунки між мітингувальниками і владою були дуже напруженими.

«Тоді до вулиці протесту застосовувалася сила, часто надмірна, але не було жорстокості та жертв. Безумовно, ми пам’ятаємо вбивство журналіста Георгія Гонгадзе, але це все ж було замовне вбивство», – зауважив адвокат.

Натомість те, що відбулося в листопаді 2013 і на початку 2014 року – це ті явища, які виходять дуже далеко за межі розуміння політичного процесу та людських стосунків.

«Почали викрадати та вбивати людей, причому вибірково. Зверніть увагу, що був вбитий Сергій Нігоян, який очевидно був не українець за національністю, так само, як і Михайло Жизневський.

Я не маю жодного сумніву, що вбивства здійснювалися вибірково для того, щоб впливати на суспільство. Таким чином влада намагалася породжувати страх, а не збурювати людей. І саме ці події породили в людей право стати на протест та заявити, що така влада не може правити країною», – вважає Микола Сірий.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *