Від Зеленського досі чекають зниження тарифів – опитування

Більше третини українців досі очікують від президента Володимира Зеленського вирішення питання про зниження тарифів на комунальні послуги.

Про це свідчать дані опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології з 25 червня по 7 липня.

Опитаним пропонували дати три варіанти відповідей із запропонованих соціологами на запитання “Що ви хотіли б, щоб новий президент Володимир Зеленський зробив у свої перші 100 днів?”.

Більше третини українців – 42,8% відповіли, що чекають від президента “зниження тарифів на комунальні послуги”.

 Також опитані хочуть, щоб Зеленський “подав у парламент законопроекти про зняття недоторканності з депутатів, суддів, президента” – 36,6% респондентів.

“Почати прямі переговори з Донецьком, Луганськом і Москвою про мирне врегулювання і припинення бойових дій на Сході України”, – відповіли 33%опитаних.

Ще 31,4% опитаних закликають Зеленського “почати або ж прискорити розслідування найбільш резонансних корупційних злочинів”.

 

Далі голоси розподілилися наступним чином
СКРІН З ОПИТУВАННЯ

Опитування проводилося з 25 червня по 7 липня серед 2004 респондентів віком від 18 років. У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн–ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% – для показників близьких до 25%, 2,0% – для показників близьких до 10%, 1,4% – для показників близьких до 5%.

Нагадаємо: 

  • Під час президентської кампанії команда Зеленського використовувала задля агітації риторику на кшталт “Весна прийде – саджати будемо”. Сам Зеленський ніколи відкрито не обіцяв, що знизить тарифи, але казав, що вони занадто високі для українців.
  • Після перемоги на президентських виборах та вступу на посаду більшість респондентів у різних опитуваннях кажуть, що найбільше очікують від Зеленського зниження тарифів.
  • Представник президента у Кабміні Андрій Герус в інтерв’ю BIHUS.info сказав, що Зеленський не давав прямих обіцянок знизити тарифи для населення, а говорив про це у “жартах” і “напівнатяках”. Проте згодом Герус вибачився за свої слова.
  • 26 червня Зеленський вніс до Верховної Ради проект закону про зниження вартості електричної енергії.
  • 20 червня Зеленський заявив, що домовився з олігархом Рінатом Ахметовим скасувати формулу “Роттердам+”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *