Жінка повернула вкрадені в Помпеї артефакти, тому що вони прокляті
Жінка з Канади повернула музею в Помпеї вкрадені артефакти у зв’язку з тим, що вони прокляті. Про це пише The Guardian.
Відзначається, що 15 років тому, в 2005 році, Ніколь під час відвідування археологічного парку Помпеї в 2005 році, вкрала фрагмент стародавнього міста Помпеї. Після відвідин Помпей вона пережила серію нещасть, двічі хворіла на рак і відчувала фінансові труднощі. У нещастях жінка звинуватила вкрадені артефакти.
Вона відправила пакет, що містить дві мозаїчні плитки, частини амфори і шматок кераміки турагенту в Помпеї разом з листом про визнання.
“Будь ласка, поверніть їх, вони приносять невдачу”, – написала вона.
Вона розповіла, що на момент крадіжки хотіла б мати частину історії, яку “ніхто не міг би мати”, але в реліквіях було “так багато негативної енергії… пов’язаної з цією країною руйнування”.
Ніколь написала в своєму листі, що вона засвоїла урок і хоче “прощення від Бога”.
“Мені зараз 36 років, і я двічі хворіла на рак грудей. Останній раз закінчився подвійною мастектомією. У мене і моєї сім’ї теж були фінансові проблеми. Ми хороші люди, і я не хочу перекладати це прокляття на свою сім’ю або дітей”, – написала вона.
Ніколь не єдина, хто кається. У пакеті було ще одне сповідальне лист від пари, також з Канади, а також кілька каменів, вкрадених з цього місця в 2005 році.
“Ми взяли їх, не думаючи про біль і страждання, які ці бідні душі зазнали під час виверження Везувію і їх жахливої смерті. Ми шкодуємо, будь ласка, вибачте нас за цей жахливий вибір. Нехай їхні душі упокояться зі світом”, – поділилася сімейна пара.
За минулі роки на це місце було повернуто так багато вкрадених реліквій, а також листи з виразом провини, що чиновники парку створили музей, в якому виставлені артефакти.
Найчастіше туристи хочуть зберегти реліквії в якості сувенірів, але деякі злодії також намагалися продати частини Помпеї онлайн. У 2015 році на eBay був виставлений на продаж цегла, взятий з руїн в 1958 році.
Помпеї були поховані в вулканічному попелі після катастрофічного виверження Везувію в 79 р. н. е. і були поховані до 16 століття, коли його повторне відкриття змінило уявлення про життя в класичному світі.
Це стародавнє місце є однією з найбільш відвідуваних пам’яток Італії, проте музей часто стикається з питанням крадіжки артефактів.