Зеленський: рішення про повернення РФ до ПАРЄ ухвалили давно

Президент Володимир Зеленський запевняє, що під час поїздки до Європи ставив європейським лідерам питання щодо повернення Росії до ПАРЄ, але всі вони зазначили, що ця справа вже вирішена.

Про це Зеленський заявив на брифінгу в Києві 27 червня, передає “Європейська правда”.

“Я був у Брюсселі, я був у Парижі, я був у Берліні. Щодня, крім зустрічей з фрау Меркель і президентом Макроном, у мене було по 7 зустрічей щодня. На кожній зустрічі я піднімав це питання з приводу повернення Росії до ПАРЄ, і повірте мені, кожен з цих людей говорив мені: Володимире, зрозумійте, ПАРЄ – це майданчик для перемовин, така ситуація… Тобто, це рішення було вже давно”, – сказав він.

“Кожен з цих людей, з ким я говорив за кордоном, знав цю відповідь уже на 100%.  Я про це говорив за кордоном, на жаль мене не почули. Рішення було давно прийнято”, – додав він.

 “Я робив все, що я можу, але це було пост-фактум”, – пояснив президент.

“Тому якщо наші депутати звертаються до мене, що я зробив, я можу їх запитати, що вони зробили, щоб цього не сталося”, – підкреслив Зеленський.

Президент Володимир Зеленський висловив обурення з приводу дій міністра закордонних справ Павла Клімкіна, який, не порадившись з главою держави, відповів на ноту Росії щодо полонених моряків.

Про це Зеленський заявив на брифінгу в четвер.

“Я як президент України дізнаюсь інформацію про наші міжнародні кроки з інтернету, а точніше сказати: з “Української правди”. Я зараз кажу про ноту, яку ми отримали від Російської Федерації стосовно повернення наших моряків, та про ноту відповіді, яку надіслав МЗС”, – дуже емоційно заявив президент.

“Я в очі не бачив нашу відповідь на ноту РФ, бо пан Клімкін не вважає необхідним обговорювати такі питання з президентом України. А це питання безпеки країни, питання життя наших громадян, це все є пріоритетом кожного президента, будь-кого, подобається він комусь чи ні”, – продовжив Зеленський.

 За його словами, він дізнався від знайомих дипломатів, що такі дії МЗС “можуть поставити під загрозу повернення наших моряків”.

Зеленський каже, що не розуміє, чому Клімкін, не порадившись з ним, зробив заяву від усієї держави, “коли це є компетенція президента”.

“Я хочу, щоб МЗС тепер публічно пояснив свої дії вам, шановні журналісти, а я вже від вас, через вас, може, знов з “Української правди”, узнаю їхню відповідь”, – зазначив глава держави.

Він нагадав, що 26 червня був останній день, коли Україні мали повернути полонених моряків.

“У нас все є: право є, вирок є, а моряків – немає. І тому я готовий і хочу чіплятися за будь-що, щоб повернути хлопців додому”, – каже Зеленський.

Він запропонував МЗС і Клімкіну особисто направити ноту батькам моряків.

“Я думаю, це буде дуже цікаво для них – почути, прочитати. Згідно з правом, усіма законами і віртуозними  речами дипломатії”, – наголосив президент.