Завод Порошенка заявляє, що не закуповував бронемашини по завищеним цінам

ПрАТ “Завод “Кузня на Рибальському” заявляє, що не закуповував бронемашини “Тритон” по завищеній ціні.

Про це йдеться в прес-релізі підприємства.

“Підприємство не постачало “бойовий дистанційний модуль”, а належним чином здійснило поставку для Державної прикордонної служби України, в рамках укладених двох договорів, чотири одиниці БКМ “Тритон-0103”, – йдеться у повідомленні.

“Отже, було здійснено поставку бронемашин, у комплектацію яких входили відповідний бойовий модуль з системою керування вогнем, система зовнішнього зв’язку та передачі даних, комплекс наземної розвідки “Джеб”, та інше додаткове обладнання”, – додається там.

Як зазначається, вартість однієї такої одиниці бронемашини в зазначеній комплектації на світовому ринку озброєнь коштує від 1,5 млн. доларів, що в декілька разів перевищує фактичну вартість однієї БКМ “Тритон”, поставленої для ДПС України.

Постанова №345 КМУ передбачає закупівлю спецтехніки, яка ще не прийнята на озброєння, а передається на дослідну експлуатацію, що і було зроблено.

“Додатково повідомляємо, що бронемашина “Тритон” пройшла визначально-відомчі випробування не тільки для потреб ДПС України, а і для потреб Нацгвардії України та Збройних сил України”, – йдеться в прес-релізі.

За наявною інформацією, бронемашини належними чином використовуються Державною прикордонною службою України.

Раніше повідомлялось, що Солом’янський районний суд Києва надав детективам Національного антикорупційного бюро тимчасовий доступ до документів Заводу Кузня на Рибальському, котрий належить президенту Петру Порошенко і народному депутату Ігорю Кононенко, в рамках справи про закупівлю бронемашин “Тритон” за завищеними цінами.