Росія виступила проти нових санкцій щодо КНДР

Росія виступає проти нових санкцій щодо КНДР.

Про це в ході засідання Ради Безпеки ООН заявив заступник постійного представника РФ Володимир Сафронков, повідомляє Радіо Свобода.

За його словами, Москва засуджує дії Пхеньяну, але не підтримує нові обмежувальні заходи або використання військових засобів.

Сафронков запропонував, щоб Вашингтон пішов на компроміс із Пхеньяном заради зниження напруженості. Зокрема, він закликав США припинити розміщення своєї системи протиракетної оборони в Південній Кореї.

“Виступаємо проти розміщення зазначених комплексів (THAAD). Закликаємо відповідні країни до негайного припинення та скасування процесу розміщення”, – сказав Сафронков.

Представник Росії запропонував використовувати висунуту раніше Москвою і Пекіном пропозицію щодо врегулювання ситуації в регіоні в якості основи для переговорів. Сафронков озвучив суть ініціативи і підкреслив, що вона є “реальним шляхом до врегулювання проблем Корейського півострова”.

Представник Китаю Лю Цзеі засудив ракетний запуск КНДР, назвавши його неприйнятним і кричущим порушенням попередніх резолюцій Ради Безпеки, але заявив, що Пекін виступає проти застосування військової сили, і закликав США припинити розміщення системи ПРО на півдні Корейського півострова.

Представники Франції Франсуа Делаттр і Великобританії Меттью Райкрофт, у свою чергу, повідомили, що підтримають резолюцію про посилення санкцій проти Північної Кореї.

Раніше, американський постпред в ООН Ніккі Хейлі заявила, що США можуть застосувати військову силу проти КНДР, якщо це буде необхідно для припинення її ядерної програми. Крім того, Хейлі повідомила, що Вашингтон готує новий список санкцій пакет відносно Пхеньяну.

США можуть застосувати військову силу проти КНДР, якщо це буде необхідно для припинення її ядерної програми. Про це заявила американський постпред в ООН Ніккі Хейлі, передає Reuters.

У ході свого виступу на нараді Ради безпеки, вона підкреслила, що Пхеньян “швидко закриває можливості для дипломатичного вирішення і США приготувалися захищати себе і союзників”.

“Одна з наших можливостей полягає в нашій значній військовій силі. Ми будемо використовувати її, якщо будемо змушені, але ми б вважали за краще не йти в цьому напрямку”, – сказала Хейлі.

Крім того, Хейлі повідомила, що Вашингтон готує новий пакет санкцій відносно Пхеньяну.

Ще одним методом тиску на КНДР може стати введення санкцій відносно країн, які співпрацюють з Північною Кореєю. Вона підкреслила, що в інтересах тиску на Пхеньян, Вашингтон готовий працювати з Китаєм.

“Ми будемо працювати з Китаєм, ми будемо працювати з будь-якою країною, яка вірить у мир. Але ми не будемо повторювати неадекватні підходи минулого, які привели нас в цей темний день”, – заявила дипломат.

 

Нагадаємо, 4 липня Північна Корея запустила балістичну ракету в бік Японії. Ракета впала в особливій економічній зоні Японії.

За даними американських військових, ракета полетіла 37 хвилин, досягнувши висоти 1500 миль.

Запущена в КНДР ракета, ймовірно, є міжконтинентальною балістичною ракетою, здатною завдати удару по Алясці.