Експерт не вірить поточній статистиці щодо COVID-19

Вводити локдаун в Україні потрібно було ще до Нового року, а не після нього, коли захворюваність і так знизиться, водночас поточна статистика щодо COVID-19 може бути штучно заниженою. Таку думку висловив кандидат медичних наук, керівник Національної експертної групи з інфекційного контролю Андрій Александрін. У коментарі виданню “Гордон” епідеміолог заявив, що його “лякають” ініціативи уряду, які можуть бути “просто політичними іграми”.

“Влада знову кидає приманку суспільству, лякає… Водночас за дев’ять місяців, що минули з початку епідемії, наша держава взагалі нічого системного не зробила для захисту людей”, – вважає медик.

За його словами, у сезон грипу в медиків немає швидких тестів для діагностики цього захворювання.

“Якщо в більшій частині пацієнти з COVID-19 переносять хворобу в легкій або безсимптомній формі, то у грипу завжди важкий перебіг. Якщо в лікарів не буде інструментів, щоб розмежувати грип та COVID-19, ми багато втратимо”, – зазначив Александрін.

Він вважає, що краще було б дотримуватися тактики адаптивного жорсткого карантину й ввести локдаун перед Новим роком у населених пунктах, “де вже система охорони здоров’я не витримує”.

Як це аргументує Александрін:

  • Жорсткий карантин на свята “взагалі жодного сенсу не має”: це удар по малому бізнесу, а захворюваність коронавірусом спаде через природні причини (це показало спостереження за іншими респіраторними захворюваннями).
  • У цей період люди перестають масово користуватися громадським транспортом, ходити на роботу у великі колективи.
  • На свята люди все одно будуть зустрічатися з друзями та родичами і на це не можна вплинути.

“Безглуздо вводити локдаун у будь-який відрізок часу з 25 грудня до 14 січня”, – підкреслив медик.

Він додав, що статистика щодо коронавірусу в Україні, “м’яко кажучи, бреше”. Як вважає він, це відбувається через політичний та адміністративний тиск на місцях.

“За офіційними даними, в Одесі чи Києві зайнято 50% ліжок, але знайти вільне ліжко практично неможливо. Сильно пахне Радянським Союзом, коли замовчується реальна статистика”, – сказав Александрін.

Епідеміолог впевнений, що варто було б ввести локдаун раніше, щоб знизити захворюваність і “відпустити людей на свята”.

“І, скориставшись тим, що люди не користуються масово громадським транспортом у святкові дні, побачити значне зниження захворюваності за рахунок локдауну до Нового року й новорічних свят до 7 січня”, – сказав Александрін.