ЗАГАЛЬНОМІСЬКИЙ КОНКУРС «ЛЮДИНА РОКУ» МАЄ СТАТИ МАСШТАБНИМ СОЦІАЛЬНИМ ПРОЕКТОМ

В цьому  переконана ініціатор та головний режисер заходу Каріна ЧЕРНИШ

Конкурси «Людина року» стають усе популярнішими на міських та обласних рівнях. З 1996 року функціонує загальнодержавна програма з аналогічною назвою. На початку 2000-х років такий конкурс був започаткований і в Переяславі. На жаль, із часом ця ідея не мала продовження. І ось знайшлася молода креативна людина, яка поставила собі за мету вдихнути в переяславський конкурс «Людина року» нове життя і вивести його на сучасний рівень. Звати творчу юнку Каріна Черниш.

Конкурси «Людина року» стають усе популярнішими на міських та обласних рівнях. З 1996 року функціонує загальнодержавна програма з аналогічною назвою. На початку 2000-х років такий конкурс був започаткований і в Переяславі. На жаль, із часом ця ідея не мала продовження. І ось знайшлася молода креативна людина, яка поставила собі за мету вдихнути в переяславський конкурс «Людина року» нове життя і вивести його на сучасний рівень. Звати творчу юнку Каріна Черниш.

 — Панно Каріно, Ви дівчина-переяславка? — Так, я корінна переяславчанка, народилася 22 роки тому. Мама

— Любов Василівна Черниш, хореограф колективу «Альта», якому вже більше 30 років. А взагалі в культурі мама вже понад 35 років. Саме їй я завдячую своїми організаційними та творчими здібностями, адже з дитинства тримаю активну культурно-громадську позицію. Тато Володимир — будівельник. Я закінчила другу школу, а також музичну школу, по класу скрипки. Потім було навчання й успішне закінчення Канівського коледжу культури і мистецтв, відділу народних інструментів (музикант-скрипаль, організатор культурно-дозвіллєвої діяльності). На даний час я — випускниця Київського національного університету культури і мистецтв. Факультет режисури і шоу-бізнесу, кафедра режисури естради і масових свят. Крім навчання, працюю в режисерській групі київської компанії «U!ZAHVATI», яка займається театральною інноваційною діяльністю. Мої хобі — це, в першу чергу, вокал, фотографія та режисура. Люблю творити портретні світлини, вловлювати емоції людей. Щодо вокалу — співаю просто для себе, а режисура — за покликом душі. Проживаю в столиці, на вихідні приїжджаю до рідного міста. Правда, нині, завдяки дипломній роботі, в Переяславі буваю частіше.

— Яка тема Вашої дипломної роботи?

— Я — ініціатор та головний режисер проведення загальноміського конкурсу «Людина року 2017» у нашому місті. Востаннє подібний захід проводився ще 2004 року, коли міським головою був Григорій Сокур. Вважаю, що цю традицію слід відновити, тільки на дещо інших засадах — зробити проект більш сучасним та популярним. Перш за все цей масштабний, соціальний проект повинен набути світського характеру: зі спалахами фотокамер, із червоною доріжкою як втіленням Алеї Слави, крокуючи якою переможці відчують себе справжніми зірками міста. Хочеться відзначити найкращих, особливих людей нашого міста, які своїми справами заслуговують на повагу і вдячність громади. Коли я визначалася з темою своєї дипломної роботи, безпосередньо радилася щодо проведення такого заходу зі своїм художнім керівником та куратором — заслуженим діячем мистецтв України Володимиром Михайловичем Фішером. Думала, що відповідь буде негативною. Але він та інші викладачі надали мені всебічну підтримку. Адже шлях до величних звершень країни починається з сіл, селищ, маленьких містечок.

— Чи маєте Ви досвід проведення подібних заходів?

— Звичайно, маю. Від університету, з листопада по березень-квітень, ми проходимо щорічну виробничу практику як режисерська група на масштабних проектах, концертах, фестивалях. Ми «за кадром» контролюємо весь процес, як на сцені, так і за кулісами. Керують нами, звичайно, професіонали. Тож у рамках університетської практики я брала участь в організації української щорічної національної професійної музичної церемонії нагородження «YUNA», «M1 Music Awards» (щорічна музична премія, започаткована телеканалом М1), а також в організації урочистої церемонії нагородження володарів загальнонаціонального престижного титулу «Людина року». Тому вже маю певний досвід і своє бачення проведення подібних заходів.

— Як Вашу ідею сприйняли в нашій міській раді?

— Начальник відділу культури Вікторія Гуріна, заступник міського голови Валентина Губенко та міський голова Тарас Костін, переглянувши презентацію мого проекту, зацікавилися та прийняли позитивне рішення щодо проведення цього заходу. Ще в серпні минулого року я мала зустріч із міським головою, в якій пояснила своє бачення щодо проведення конкурсу «Людина року 2017». Церемонія повинна супроводжуватися відеоматеріалами, інформаційною підтримкою. Тарас Вікторович повністю підтримав і схвалив мою ідею.

— Який стан справ на сьогодні?

— Підписане відповідне розпорядження міського голови, затверджене положення про загальноміський конкурс «Людина року». Днями відбулася ще одна зустріч із Тарасом Вікторовичем та Валентиною Валеріївною. Фінансування заходу передбачене в міському бюджеті. Вже відбулося й перше засідання організаційного комітету з підготовки та проведення загальноміського конкурсу «Людина року 2017». Ну, а я, у свою чергу, вже розпочала роботу над написанням сценарію та монтажем відеоматеріалів.

— Ви розраховуєте тільки на бюджетні кошти?

— Ні, звичайно. Зараз я знаходжуся в пошуках спонсорів, домовилася з підрядниками, які готові зробити знижку, приїхати в Переяслав із Києва, привезти і встановити якісний мультимедійний світлодіодний Led-екран. Захід супроводжуватиметься логотипними заставками, відеоматеріалами, фотокартками номінантів та переможців. Уже маю список людей, готових допомогти. Ще я знайшла дівчат-декораторів, які готові надати червону доріжку, задекорувати сцену квітами, різними стійками, облаштувати свою спонсорську фотозону. Запросила переяславський вокальний квартет «Діапазон», яким керує циблівчанка Ніна Козачук. Вони виступлять, якщо вдасться знайти й привезти достатньо якісну апаратуру. Можливо, приїде співачка з команди Джамали «Голос країни» Олександра Погуляй та інші артисти естради. Тому я звертаюся до всіх небайдужих переяславців приєднатися до нашого проекту та по можливості надати спонсорську підтримку.

— Яка головна ідея конкурсу?

— Визначення ініціативних і талановитих особистостей, відзначення інтелектуальної та професійної еліти Переяслава, нагородження громадян за найбільш вагомі професійні досягнення в управлінській, економічній, соціальній, культурній, науковій і громадській діяльності. Такими заходами слід виховувати в мешканців міста відчуття гордості за свою плідну працю та прагнення досягти нових успіхів у справах на користь людям, заради процвітання рідного міста, адже місто — це його люди.

— Хто та за якими критеріями має право бути номінованим на почесне звання «Людина року»?

— У конкурсі можуть брати участь мешканці Переяслава, які мають визначні особисті заслуги і вагомі професійні здобутки протягом минулого року в розрізі оголошених номінацій, та внесли значний вклад у формування соціально-економічного розвитку міста. Критерієм визначення переможців є відповідність номінації, інноваційні рішення в професійній діяльності, особисті досягнення кандидатів у відповідній галузі. Самовисування кандидатів — розглядаються.

—А судді хто?

— Голова оргкомітету — міський голова Тарас Костін, його «права рука» — заступник із гуманітарних питань Валентина Губенко, секретар комітету — начальник відділу культури Вікторія Гуріна. Склад організаційного комітету доволі представницький: секретар ради Петро Бочарін, перший заступник міського голови Григорій Карнаух, керуюча справами виконкому Валентина Гринець, депутати міської ради Олексій Дикий, Олексій Лукашевич, Олександр Матвієнко, Марина Навальна, Лідія Оверчук, Людмила Ружановська, В’ячеслав Саулко, Михайло Сиворко, Юрій Шинкар, Людмила Шимченко, Василь Щукін, В’ячеслав Юденко, Ігор Янчук, ректор педуніверситету Віктор Коцур, директор ЦПТО Микола Лопата, головний лікар ЦРЛ Володимир Якименко, генеральний директор центру соціального захисту Раїса Голованова, директор будинку освіти Анелія Ковальська та інші поважні люди.

— За якими номінаціями проводиться конкурс?

— Конкурс проводитиметься за сімнадцятьма номінаціями: громадський діяч року; підприємець року; медик року; освітянин року; митець року; спортсмен року; музейний працівник року; соціальний працівник року; жінка-лідер року; юний талант року; наставник року; студент року; журналіст року; комунальник року; родина року; правозахисник року; герой-рятівник року.

— В які терміни проводитиметься захід «Людина року 2017»?

— Згідно з розпорядженням міського голови прийом документів відділ культури здійснюватиме до 12 квітня. Урочиста церемонія відбудеться п’ятого травня на центральній площі міста. — Які документи слід надавати для участі в конкурсі? — Клопотання про присвоєння звання «Людина року» згідно з наданим у розпорядженні міського голови зразком; характеристика заслуг особи, що стали підставою для порушення клопотання (головним критерієм при цьому мають бути наявність високих здобутків у професійній діяльності, активна участь у суспільному житті колективу, громади); копії документів, що підтверджують особу кандидата, та копії документів про його досягнення (дипломи, статті, відзнаки, інформації про фестивалі, форуми, конференції, конкурси тощо, в яких брав участь); онлайн-анкета учасника згідно зі зразком. Детальніше з умовами конкурсу та правилами подання кандидатур можна ознайомитися на сайті міської ради, в розділі публічна інформація/розпорядження.

— Які Ваші побажання переяславцям?

— Хочеться, щоб наше місто мало значний культурний розвиток і щоб кожен, не соромлячись — починав свою велику, добру справу з дрібниць, із маленьких правильних вчинків, залишивши частинку себе в історії нашого міста, країни та світу. Тож я закликаю заповнювати анкети на участь у загальноміському конкурсі «Людина року 2017». І до зустрічі на офіційній церемонії нагородження п’ятого травня!

Розпитував Олександр МАТВІЄНКО

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *