Loading...

Не забувається. Меркель нагадала Путіну про анексію Криму

Під час зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що анексія Криму в 2014 році була “порушенням мирних цінностей”.

За словами канцлера, окупація півострова російською армією “не буде забута”, тому санкції щодо Росії не будуть скасовані, передає Радіо Свобода.

“На що ми розраховуємо й що не може бути забуто, – це базові принципи європейської системи безпеки, які були порушені. Анексія Криму – це не просто анексія, це порушення мирних цінностей, створених після Другої світової війни. Мова йде, зокрема, про непорушність кордонів і повагу територіальної цілісності”, – заявила Меркель.

Український журналіст Роман Цимбалюк на своїй сторінці в Facebook пише про те, що будь-який Федеральний канцлер Німеччини незалежно від прізвища буде прагнути до діалогу з Росією. Занадто багато тут взаємних інтересів, і російський ринок принципово важливий для німців.

Так вже склалося, що Україна не купує стільки мерседесів представницького і не тільки класу. Це економічна взаємодія не обмежується виключно автомобілями, вона дуже багатогранна. І справа не тільки в економіці.

За словами Романа Цимбалюка, при цьому Ангела Меркель найміцніший і послідовний політик Європи в українському питанні. Її публічні заяви фактично ідентичні тому, що говорять керівники України. «Сьогодні в Сочі Ангела була прекрасна і виконувала роль ангела-хранителя України від російського ведмедя. Її тези: санкції проти РФ будуть діяти поки Росія не виконає Мінськ-2, тобто поки Кремль не піде з Донбасу, спочатку повне перемир’я і припинення обстрілу, а потім політична частина.

Меркель фактично поклала відповідальність на Путіна за гарантування перемир’я на Донбасі. Це означає ніяких ілюзій про природу конфлікту немає. Меркель заявила, що Росія повинна повернути Україні контроль над кордоном і лише потім мова може йти про вибори на Донбасі», – написав журналіст.

За його словами, Меркель не захотіла тільки обговорювати миротворчу місію ООН, про що час від часу говорять в Україні. Тут нічого дивного немає. РФ як постійний член Ради безпеки ООН накладе вето і кінець ініціативи. З приводу Путіна все як завжди. З його слів можна зробити стандартний висновок: всі знають, що Росія завоювала Донбас, так як Путін образився за вигнання Януковича. Ну і що? Доведіть? А ми будь-який аргумент будемо заперечувати. Нам все одно, винні не ми. Хто завгодно – Обама, хунта, марсіани. Говоріть, що хочете, а Росія буде грабувати і використовувати захоплені території на свій розсуд. І що ви нам зробите? Там домінує рубль, а винні в Україні, там російські адміністрації на заводах, а винні в Україні. У будь-якому питанні винні в Україні. «Те, що відбувається на Донбасі можна порівняти з поки фантастичною ситуацією. Якби солдати НАТО захопили резиденцію Путіна в Сочі і почали говорити: «Ми її не відбираємо, тільки трішки покористуємося, треба ж нам десь жити. Це вимушена міра. Можна було б іронічно посміхнутися, якби не ціна і смерті українських солдатів, які стримують поширення чуми «русского мира», – підсумував Роман Цимбалюк.

Нагадаємо, 2 травня канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент РФ Володимир Путін провели прес-конференцію в Сочі.

В ході переговорів Меркель заявила, що не вважає доцільним укладення нової угоди в рамках процесу мирного врегулювання ситуації в Україні та не бачить сенсу в заміні спостерігачів місії ОБСЄ спостерігачами ООН.

У свою чергу, Путін повідомив, що нинішня влада в Україні втратила шанс реалізувати Мінські домовленості щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *