Українець Артур Панов оголосив сухе голодування

Український політв’язень Артур Панов вимагає від російського суду видати його Україні протягом двох тижнів, повідомив російський журналіст і активіст Владислав Рязанцев.

Український політв’язень Артур Панов, який перебуває в СІЗО Ростова-на-Дону, оголосив сухе голодування. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив російський активіст і журналіст Владислав Рязанцев.

“Уродженець Краснодона (Луганської області. – “ГОРДОН”) Артур Панов, якого в низці ЗМІ оголосили померлим, на сьогоднішньому засіданні військового суду оголосив про початок сухого голодування з вимогою видати його Україні протягом двох тижнів”, – написав Рязанцев.1 травня російське видання “Фонтанка” повідомило, що Панов нібито помер 29 квітня від серцевої недостатності. Український консул спростував інформацію про смерть Панова, у СІЗО в РФ цю інформацію також спростували.

Панова було затримано на початку грудня 2015 року в Ростовській області після того, як він під виглядом біженця перетнув кордон нібито з метою здійснення теракту на території Росії.

На момент затримання Панову не було 18 років. Перебуваючи під вартою, він неодноразово оголошував голодування.

За твердженням слідства, у Панова, який приїхав до Ростова-на-Дону з Луганська, знайшли вибуховий пристрій. Слідчі вважали, що Панов планував теракт в ростовському театрі імені Горького, і підтверджують це тим, що в блозі він публікував маніфести від імені послідовників ліворадикального німецького угруповання “Фракція Червоної армії”.

У лютому 2017 року стало відомо, що Панов частково визнав провину за обвинуваченням у підготовці теракту і в закликах до тероризму, зберіганні і виготовленні вибухівки.