З’вився топ декларантів-власників найбільшої кількості фірм

Найбільш підприємливим серед українських чиновників виявився депутат Малоданилівської селищної ради Дергачівського району Харківської областіОлександр Заболотний, який є засновником 151 компанії.

Про це повідомляє Вihus.info з посиланням на рейтинг проекту “Декларації”.

Відзначається, що Заболотний у щорічній декларації за 2017 рік “забув” вказати 149 своїх фірм і згадав про них лише в уточненій декларації.

Другу сходинку у рейтингу посів депутат Київради Ігор Баленко. Він, згідно з декларацією, є бенефіціаром 117 компаній, 21 з яких зареєстрована в офшорних зонах.

 Журналісти відзначають, що після анексії Криму Баленко перереєстрував там на російську податкову 4 компанії і додатково заснував 2 нових.

Третю сходинку поділили між собою народний депутат Вадим Новинський і президент України Петро Порошенко. Кожен із них задекларував по 102 компанії. 34 фірми Новинський зареєстрував у таких офшорних юрисдикціях як Кіпр, Британські Віргінські острови, острів Джерсі. Порошенко у свою чергу володіє 3 офшорами – двома на Кіпрі і одним на Віргінах.

На четвертому місці опинився народний депутат Максим Єфімов. У своїй декларації за 2017 рік він вказав 71 компанію, 23 із яких є офшорними.

Відзначається, що у минулому  році нардеп забув задекларувати 14 фірм зі структури корпорації “Вітряні парки України” і 5 компаній, перереєстрованих в окупованому Криму.

14 українських ТОВок у цьому році вже потрапили до декларації, а бізнес на окупованій території був переписаний на довірену особу Єфімова – Сергія Московського.

Також 19 грудня 2017 року Сергій Московський став бенефіціаром британської компанії “FINEROAD BUSINESS LLP”, яка через українську ТОВ “Амадеус Ко” володіє конгресно-виставковим центром “Парковий” у Києві.

П’яту сходинку рейтингу посів народний депутат Олександр Герега. Він з дружиною Галиною володіє 61 компанією, 8 з яких – кіпрські та британські офшори.

Журналісти з’ясували, що будівельні гіпермаркети “Епіцентр”, які належать Герегам, також досі продовжують працювати в окупованому Криму, просто змінивши вивіску на “Новацентр”.

З'вився топ декларантів-власників найбільшої кількості фірм

Загалом українські чиновники та члени їх сімей виявилися власниками 18 тисяч 547 компаній, 270 із яких зареєстровані в офшорних юрисдикціях

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *