З нового року в Україні почнуть перевіряти отримувачів субсидій

На роботу нових соціальних інспекторів держава витратить 50 млн. грн, пише “Сегодня”

З січня 2018 року в Україні можуть з’явитися соціальні інспектори, які будуть перевіряти законність отримання субсидії. Про це йдеться в законопроекті “Про забезпечення державного контролю при наданні соціальної підтримки”. Сьогодні соціальні інспектори найчастіше перевіряють, як використовується державна допомога при народженні дитини. Тому держава хоче розширити свої обов’язки.
В цьому законопроекті прямо описано можливість відвідування квартир кандидатів на отримання соціального забезпечення. Більш того, інспектор матиме право отримати всю інформацію про людину, необхідну, щоб визначити, чи потрібна йому допомога. Це виписки з будь-яких існуючих баз даних та реєстрів, крім банківської таємниці.
“Теоретично, єдине, що можна зробити, якщо до вас приїхав інспектор і ви не хочете його впустити, це посилатися на його обов’язок дотримання людської гідності, а також прав і свобод громадянина. Якщо ви зможете довести, що візит порушує це правило – інспектор, імовірно , відмовиться від перевірки, але тимчасово. Скоро  інспектор повернеться, і, можливо, з правоохоронцями, які забезпечатьйому доступ до квартири “, – розповідає Діна Дрижакова Дина, директор юридичної компанії “Прима лидер груп “.

https://www.segodnya.ua/politics/society/s-novogo-goda-v-ukraine-nachnut-proveryat-poluchateley-subsidiy-1059671.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *