Loading...

Пожежа на складах боєприпасів в Калинівці не вплине на рішення США щодо надання Україні летальної зброї – Волкер

Пожежа і вибухи на арсеналі ВСУ у Калинівці Вінницької області не вплинуть на рішення Сполучених Штатів Америки щодо надання летальної зброї Україні, заявив спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер, передає Голос Америки.

“Ми не знаємо всіх обставин. Багато людей зацікавлені у вибухах, але також існує ймовірність, що це був нещасний випадок. Думаю, що рішення США щодо надання зброї буде прийматися, виходячи з цілей США в цьому питанні”, – сказав він.


Раніше голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Джозеф Данфорд заявив, що пропозиція про збільшення летальної оборонної допомоги Україні очікує на ухвалення рішення в Білому домі.

Нагадаємо, 26 вересня почалася пожежа на складах Міністерства оборони України в районі міста Калинівка Вінницької області з подальшою детонацією боєприпасів. По тривозі були підняті всі екстрені служби, а також поліцейські Вінницької, Житомирської та Хмельницької областей.

З військової частини та населених пунктів в 10-кілометровій зоні було евакуйовано понад 30 тисяч осіб, закрито рух всіх видів транспорту. За попередніми даними, внаслідок вибухів травмовано дві особи.

Станом на 28 вересня ситуація у районі Калинівки стабілізувалась, рух автомобільного і залізничного транспорту відновлено. Евакуйовані місцеві мешканці повернулися до своїх домівок.

Як заявив помічник глави Міноборони Юрій Бірюков, пожежа на складах боєприпасів в Калинівці могла виникнути через диверсію, здійснену за допомогою безпілотника. Цю ж інформацію з посиланням на “інсайдерські” дані підтвердив і співробітник Головного управління розвитку і супроводу матеріального забезпечення Збройних Сил України Сергій Місюра.

Однак головний військовий прокурор України Анатолій Матіос заявив, що у військової прокуратури немає ніяких підтверджень заяв про нібито викриття у Вінницькій області диверсійних груп, які могли організувати пожежу на військовому складі в Калинівці. Також Матіос повідомив, що на військових складах не працювала пожежна сигналізація, а також не вистачало 50% технічних засобів охорони.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *