З 2019 року відміняють “нічні” тарифи на електроенергію для підприємств

Оскільки з нового року постачальники можуть самостійно визначати ціни на електроенергію

З 1 січня 2019 року втрачає чинність постанова про зонний облік електроенергії для непобутових споживачів – підприємтсв та бюджетних установ. Про це повідомили в Національній комісії, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Оскільки з нового року постачання електричної енергії споживачам здійснюється за вільними цінами, то тарифи визначає договір між постачальником та споживачем.

Проте в комісії зауважують, що електропостачальники можуть укладати зі своїми клієнтами договори з урахуванням зонного обліку електроенергії. Оскільки постачальник може формувати ціну на електроенергію для споживача з урахуванням рівня погодинної ціни.

Що стосується зонних тарифів, встановлених НКРЕКП в 2001 році, то вони втрачають чинність. Нагадаємо, згідно з останніми змінами, власники двозонного лічильника платили за “нічним” тарифом з коефіцієнтом 0,35, а за “денним” – з коефіцієнтом 1,35; власники тризонних платили за “нічним” тарифом з коефіцієнтом 0,25, у напівпіковий – 1,02, у піковий – 1,8.

За оцінкою комісії, скасування цієї постанови зменшить перехресне субсидіювання між різними категоріями споживачів на 3,5 млрд грн.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *