Юрій Бобровнік: єдина громада міста та району – гірше точно не буде!

5 липня 2016 р. взяв участь у спільній нараді керівників міста та району. Розглядалося лише одне питання: майбутні конфігурації можливих громад на території Переяславщини. Вирішили перш за все розглянути варіант об’єднання міста та району в єдину громаду і відповідно утворити робочу групу, яка має все розрахувати. А вже 8 липня о 16.00 в РБК провести громадські слухання, запросивши до їх участі жителів міста та району.
Нагадаю, що депутати міської ради прийняли рішення про звернення до трьох найближчих сіл Стовп’яги, Дем’янці та Гайшин з DEA_0331пропозицією про об’єднання в єдину громаду. Але вчора стало відомо, що депутати Дем’янець та Стовп’яг не підтримали пропозицію депутатів міста.
Відповідно до домовленостей, міський голова Тарас Костін у найближчі дні, відповідно до закону, має розіслати всім сільським радам нашого району пропозиції щодо об’єднання.

Особисто я та Переяслав-Хмельницька районна партійна організація «Солідарність» виступаємо за об’єднання у єдину громаду міста та району. Гірше точно від такого об’єднання не буде. Ми вважаємо, що поділ району на дві-три громади лише збільшить чиновницький апарат.

Чому ми вважаємо, що потрібно бути разом?

1. Дослухаємось до думки простих громадян, які звісно ж у своїй переважній більшості, на жаль чи на щастя, не читали закону. Але точно на щастя логічно мислять і роблять вірні висновки.
2. Так історично склалося, що колись до Переяславського району навіть Березань відходила і без нинішніх технологій і комунікацій справлялися в управлінні. Тому географії боятися нічого.
3. Кадровий голод. Зараз як місто, так і район відчувають потребу у висококваліфікованих фахівцях. Нові три-чотири громади це відчують ще гостріше.
4. Дивлячись на досвід Польщі, щоб не переоб’єднуватися та не проводити по 100 разів нові перевибори. Саме тому варто об’єднатися максимально масштабно.
5. Є вся необхідна інфраструктура, яка напрацьована роками. І очікується скорочення чиновницького апарату за нашими підрахунками орієнтовно на 30%. Утворення громад, зростання кількості чиновників у відповідну кількість раз.
6. Об’єднання існуючих трьох рівнів бюджетів – сільського, районного та міського надасть можливість вирішувати глобальні проблеми на Переяславщині.
7. Не так давно місто і район в радянський час були в одній конфігурації управління. А населення міста має у своїй більшості прямі родинні зв’язки із жителями сіл.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *