ЄВРОПІ НЕУКІВ НЕ ТРЕБА!ЗАГУБИМО НАУКУ — ЗРУЙНУЄМО ДЕРЖАВУ!

 

коц

Сьогодні в черговий раз відбувся мітинг працівників наукових установ! Як і більшість науковців я прожив три місяці на майдані за гідне майбутнє, європейський вибір, цінності та ідеали. За останні два роки революція, анексія, війна змінила моє ставлення до життя. Віддаю належне, що ситуація в країні вкрай важка, але в останні роки відчуваю зміцнення духу і волі, і водночас значне погіршення матеріального становища.Революційний набір – знову напоготові. Заробітна плата освітян та науковців стала просто мізерною. За останній рік йде тотальний відтік інтелекту, який мав би працювати на Україну. Це зрозуміє кожен, хто хоч трішки працював у державних наукових установах. Науковці змушені залишати країну, шукати іншу роботу, полишаючи улюблену справу. Ті вперті бійці, які все ж залишилися в наукових установах, замість того, щоб займатися впровадженням новітніх наукових розробок, патентуванням винаходів, розробленням нових економічних, політологічних, історичних концепцій, – змушені займатися пошуками коштів, щоб погасити дорогі комунальні платежі.

Без сумнівів – реформа в освіті і науці потрібна, але сьогодні, бо завтра вже не буде для кого її робити! Для прикладу, маємо сумну статистику не тільки серед науковців, а й серед молоді. Кількість студентів з України, котрі навчаються у вищих навчальних закладах Польщі, у 2015 р. становила 23,3 тисячі осіб, що на понад 50% більше, ніж у минулих роках. Вони вже становлять більшу половину всіх закордонних студентів у Польщі А в цьому році їх буде ще більше. І це лише сусідня країна. Якщо ж брати країни ЄС та США, то кількість освітніх емігрантів зростає у рази. Молодь не бачить перспективи в освітній та науковій сфері в Україні, та й не кожна розумна молода людина захоче бути дешевою робочою силою на чиїхось кондитерських фабриках чи підприємствах.Саме тому гідні зарплати, хоча б як у сусідніх цивілізованих європейських державах, та адекватна освітня і наукова реформа – будуть кращою мотивацією залишатися молодим науковцям в Україні і прославляти її своїми винаходами на весь світ!

Віталій КОЦУР, кандидат політичних наук, старший науковий співробітник відділу національних меншин інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені І.Ф. Кураса НАН України.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *