Європейський суд з прав людини зобов’язав Україну виплатити гігантський штраф наркодилеру

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) зобов’язав Україну виплатити 4 тис. Євро наркоторговцю за порушення його прав при засудженні і затриманні правоохоронцями.
Про це йдеться в повідомленні прес-служби суду, передають Українські Новини.

Зазначено, що заявник Василь Якуба, громадянин України, народився в 1971 році і був затриманий в Кіровограді (зараз – Кропивницький) за торгівлю наркотиками.

У березні 2007 року він 3 рази продав таємному агентові міліції шприц з опієм, угода була знята на приховану камеру.

У червні 2007 року він був засуджений за торгівлю наркотиками і засуджений до 8 років позбавлення волі.

Суд, зокрема, спирався на письмову заяву агента під прикриттям, якому не дозволили давати показання в суді з метою захисту його особистості.

Якуба вимагав, що цей агент виступив в суді, а крім того заявив, що зазнав жорстокого поводження з боку правоохоронців під час арешту.

Заявник просив ЄСПЛ встановити порушення його права на справедливий судовий розгляд і права на допит свідків, а також зазначив, що українська влада відмовилася надати йому копії документів з матеріалів справи.

ЄСПЛ зобов’язав виплатити заявникові сатисфакцію в 2 500 євро за моральну шкоду і 1 500 євро за судові витрати.

Як повідомляли Українськi Новини, в грудні 2018 року ЄСПЛ зобов’язав Україну виплатити 1 тис. Євро компенсації за напад пацієнта психіатричної лікарні на мешканку Луганська Наталію Ісаєву в 1998 році.

Крім того, ЄСПЛ зобов’язав Україну виплатити 7,5 тис. Євро компенсації китайцеві, несправедливо засудженому за вбивство українця в Харкові.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *