Є ПРОГРЕС У СПРАВІ ПРО РОЗКРАДАННЯ В ОБОРОНЦІ

Слідчі 2-го управління Державного бюро розслідувань довели, що директор Харківського БТЗ та його заступник нажилися на продажу самим собі старих прицілів на 9 млн грн.

Про це слідчі дізналися, розслідуючи можливі зловживання НАБУ у скандальній справі. Про це повідомила перший заступник голови ГБР Ольга Варченко в інтерв’ю Цензор.НЕТ.

“Насправді це хороша робота наших слідчих і оперативних співробітників під керівництвом Олександра Тура. Все виявилося просто: на Харківському бронетанковому заводі (ХБТЗ) стояли старі танки на зберіганні, з них зняли приціли і переставили на ті, які перебували там на ремонті. Грубо кажучи, вони самі собі їх продали. Гроші від продажу пішли на “Оптімумспецдеталь” і ще на 4 підприємства, які ніякого відношення до оборонної сфери не мають. Нам потрібно було встановити, чи могли детективи НАБУ якісно розслідувати це провадження. Як можна підтвердити або спростувати наявність цих прицілів? ” – розповіла Варченко.

За її словами, в самих договорах з “Оптімумспецдеталлю” та іншими підприємствами номера прицілів не вказані, але в актах приймання заводом вони фіксуються. Досить було все це зіставити, щоб з’ясувати, що це ті приціли, які стояли на старих танках, які зберігалися на заводі.

“Ми призначили експертизу, яка підтвердила збиток в сумі 9 млн грн, так як частина прицілів встановлені  на танках, які знаходяться на сході. Щоб ви розуміли, ці первинні документи НАБУ вилучило ще 2016 року”, – зазначила Варченко.

“Коли ми вивчали це провадження, встановили, що детектив, який її розслідував у 2016-му, призначив експертизу по встановленню шкоди в жовтні того ж року. Експерт в листопаді попросив надати йому первинні документи. В лютому детектив пише лист про те, що йому потрібно зібрати ці документи, в зв’язку з цим він експертизу відкликає. Цей детектив звільнений. Проекти підозр ми підготували і передали в САП “, – додала Варченко.

Як зазначається, керівник САП Назар Холодницький вже пред’явив підозри директору Харківського БТЗ (на той момент) і його першому заступнику. Також після оголошення попередніх результатів цього розслідування, директор бюро Роман Труба вирішив звільнити начальника слідчого управління Олександра Тура.

Варченко зауважила, що вилучене провадження повернули в НАБУ, тому що це їх підслідність

“Зараз за їх діями видно, що вони намагаються “наздоганяти “розслідування. Сподіваюся, що доведуть”, – підсумувала вона.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *