Яких рис бракує українцям, щоб стати зрілою нацією

Завідувач лабораторії психології мас та спільнот Інституту соціальної та політичної психології НАПН України розповів, що саме потрібно змінити у характері українців, щоб нація нарешті змогла “подорослішати”.

Нам треба бути більш самостійними та відповідальними, оцінювати пропозиції, не піддаючись на солодкі чари й обіцянки, вміти логічно прораховувати наслідки нашого вибору.

Окрім того, нам бракує асертивності. Це здатність зберігати виваженість у різних питаннях, вміння не впадати в крайнощі, не піддаватись надмірним емоціям та політичному радикалізму, — сказав в коментарі газеті Експрес Вадим Васютинський, доктор психологічних наук та професор.

Він також розповів, як така незрілість впливає на політичну свідомість українців.

Інфантильний народ — це мрія будь-якої влади. Адже те, наскільки влада може бути недемократичною, залежить від того, наскільки громадяни їй це дозволяють.

Оскільки люди ще не досить відповідальні і не можуть приймати самостійні рішення, а воліють їх комусь делегувати, то дуже легко піддаються на демагогію та популізм. Провівши тверезу оцінку кожного політика можна мати претензії, аби йому не довіряти. Втім…

Ще один парадокс: довіра до політиків, яких ми уже знаємо, які знову обіцяють щось таке, чого вони раніше не робили, і, найімовірніше, не робитимуть у майбутньому. Це — дитяча віра в обман, — зазначив Вадим Васютинський.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *