Супермаркети граються з вогнем: Кримінолог вказала на небезпеку різкого підвищення цін на харчі

Супермаркети пришвидшують момент безгрошів’я у людей, каже Анна Маляр

Не можна підвищувати ціни на продукти харчування під час карантину, коли більша частина країни залишилася без роботи та без засобів до існування. Підвищуючи ціни на харчі, супермаркети граються з вогнем. Про це під час включення в ефірі ток-шоу “17” на телеканалі ZIK заявила юрист Анна Маляр.

Анна Маляр наголосила, що вона як кримінолог хотіла би дати власникам супермаркетів пораду, бо вони нині граються із вогнем, коли підвищують вартість продуктів харчування.

“Власники супермаркетів не розуміють одну просту річ – не можна підвищувати ціни на продукти харчування у той момент, коли більша частина країни зараз залишиться без роботи, без засобів до існування. Чому? Тому що, уявіть собі, у людини, в сім’ї є декілька тисяч на місяць, які залишилися зараз. Чим вища ціна на продукти, тим на менше часу людині вистачить цих грошей. Тобто наступить той момент, коли в сім’ї не буде, що їсти, і супермаркети цей період зараз пришвидшують. До чого це призведе? До того, що перші грабежі будуть відбуватися саме у продуктових магазинах. Тому що, по-перше, це можливість цими продуктами нагодувати свою сім’ю людині, яка без роботи, а друге – це можливість їх продати і теж мати заробіток, і продати дешевше, ніж супермаркет… Супермаркети самі зараз наражаються на цю небезпеку”, – заявила Анна Маляр.

Як повідомляли, у Мінекономіки заявили, що ажіотажний попит на продукти харчування, який спостерігався в Україні після початку карантину, спав.

У АМКУ заявили, що у столиці за останні 7 днів ціни на основні продукти не зростають, а вартість деяких навіть впала.