Якою буде пенсія працюючих і непрацюючих пенсіонерів у 2017?
Працюючі пенсіонери й надалі отримуватимуть 85% від власних пенсій. І хоча цю норму запроваджували тимчасово: спершу на 2015 рік, далі її продовжили на весь 2016 рік, – у 2017 році, схоже, ніхто не збирається її скасовувати.
Як відомо, в Україні нараховується понад 12,5 млн. людей похилого віку, понад 2,5 млн. з них – пенсіонери, які продовжують працювати на пенсії.
“Ситуації є різні. Десь не дочекаються, щоб випхати людину на пенсію, і вже вишикувалася черга на її місце. А десь украй не вистачає працівників. Ну, якщо так багато пенсіонерів працює, виходить, у їхній праці є потреба. А чому доводиться працювати пенсіонерам, – мабуть, зрозуміло. Так ось, із тих працюючих пенсіонерів понад 800 тисяч торкнулося грабіжницьке урізання пенсії. У них пенсія – понад указані півтора прожиткові мінімуми. До речі, це попутно свідчить, що майже у двох мільйонів лише працюючих пенсіонерів пенсія нижча, аніж півтора прожиткові мінімуми. А скільки ще таких непрацюючих жебраків-пенсіонерів!”, – йдеться у статті видання Svoboda.fm.
Як відомо, такий стан речей з працюючими пенсіонерами не став мотивацією для народних депутатів, які вирішили підняти власні зарплати до 32 тис. грн на місяць.
Щодо непрацюючих пенсіонерів
Українські пенсіонери у новому році отримають чергове підвищення своїх пенсій – щоправда, цього разу пенсія зросте лише на 126 грн, однак трапиться це наприкінці 2017 року – у грудні.
Більшість експертів вважає, що зростання є чисто технічним і не має нічого спільного із реальним підвищенням пенсійних виплат. Приміром, голова Партії Пенсіонері України Микола Кукуріка повідомив, що інфляціє в Україні миттєво “з’їcть” підвищення.
“Мінімальна пенсія з грудня 2017 року зросте на 10,1% – до 1373 гривень, тоді як з грудня цього року вона становить 1247 грн”, – повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева.
У той же час, українці обурююються, що народні депутати підняли власні зарплати до 32 тис. в той час, як 12,5 млн. людей похилого віку в Україні залишили виживати.
“Не потрібно лобіювати захмарні депутатські зарплати, але потрібен розумний баланс матеріального забезпечення статусу депутатів. Питання в тому, щоб, наприклад, чиновники не отримували безкоштовно житло, пільги, надбавки. Це потрібно усунути”, – повідомив політолог Андрій Дуда для видання “Слово і діло“.
Політолог також зауважив, що оптимальна зарплатня депутата мала би бути в межах 15 тисяч гривень.
Як відомо, у Раді посадові оклади депутатів пропонується прив’язати до прожиткового мінімуму та встановити в таких розмірах: спікер – 20 прожиткових мінімумів (30 тис. 880 грн), перший віце-спікер – 19,2 (29 тис. 644 грн), віце-спікер – 18,7 (28 тис. 872 грн). Зарплата голови фракції пропонується в розмірі 27 тис. 792 грн, їх заступникам – у розмірі 26 тис. 248 грн.