Як переселенцям оформити житлову субсидію?
Ціни на комунальні послуги знову підвищують. Зрозуміло, що це сильно б’є по кишенях українців. Особливо тих, хто і так не міг віднести себе до категорії багатіїв.
Жодної додаткової соціальної допомоги для внутрішньо переміщених осіб і для громадян України – не передбачено. Але можна скористатися вже наявними можливостями. Є кілька законних варіантів, як зекономити на “комуналці”. Яких? Перша – адресна допомога на оплату комунальних послуг. Вона передбачена постановою Кабінету Міністрів №505. Суми невеликі: 442 гривні для працездатної людини, 884 – для непрацездатної, але не більше 2400 гривень на сім’ю. Проте, і втрачати таку можливість не варто.
Другий спосіб заощадити – оформити субсидію. Ще минулого року держава дозволила робити це переселенцям. Для цього потрібно звернутися до органу соціально захисту населення за місцем проживання або до сільської ради. При собі необхідно мати заяву та декларацію про доходи і витрати людини, яка звертається. Якщо у декларації вказані доходи, які не зможуть підтвердити ані у фіскальній службі, ані у пенсійному фонді, доведеться подати ще й письмове пояснення, звідки ви взяли гроші. Також із собою потрібно мати договір оренди житла. Нотаріально завіряти його не треба.
Є певний нюанс. Перед тим, як звертатись за субсидією, усі особові рахунки для сплати житлово-комунальних послуг треба переоформити на переселенця. Для цього власник житла та переселенець звертаються до ЖЕКу або органу, яким надаються відповідні послуги, із заявами на переоформлення рахунків. Переоформлення рахунків жодним чином не впливає на право власності на житло.