Як навчитися говорити «НІ!» або чому ти погоджуєшся, коли насправді хочеш відмовити

  • Боїшся здатися неввічливим. Тебе переслідує страх, що люди погано про тебе подумають. Мовляв, «от який він грубий, відмовив мені». Але насправді ти маєш на це право. Відмова не завжди означає різке «ні». Відмовляй ввічливо, але твердо.
  • Не хочеш спровокувати конфлікт. Ти думаєш, що твій співрозмовник, коли почує відмову, одразу почне сердитися. І, можливо, навіть сваритися з тобою. А цього варто уникати, адже ми і так живемо у постійному стресі. Як залагодити потенційний конфлікт? Звісно ж, погодитися.
  • Ти занадто добрий. Прагнеш допомогти людям, часто ставиш власні інтереси на задній план. Тому часто погоджуєшся на різні дрібні прохання. А що такого? Тобі ж не важко, а людині приємно.
  • Страшишся позбутися можливостей. Думаєш, що скажеш «ні» і втратиш класний шанс. Навіть не задумуєшся над тим, чи він тобі потрібен. І чому це, власне, класний шанс? Саме для тебе? У погоні за крутими ідеями, мріями, постами у соцмережах ми часто погоджуємося на різні затії. І не аналізуємо, чи корисні вони для нас.
  • Боїшся зруйнувати відносини. Ти переконаний, що якщо відмовиш людині, то втратиш її повагу до себе, вона кардинально змінить про тебе свою думку і взагалі припинить стосунки з тобою.

© Головне управління Національної поліції в Київській області:

/news/psixologiya-v-diji/yak-navchitisya-govoriti-nI-abo-chomu-ti-pogodzhujeshsya-koli-naspravdi-xochesh-vidmoviti/