Рибну галузь штормить

Українські рибалки вийшли на Акцію протесту під Кабінет Міністрів України

Представники рибопромислових підприємств каскаду Дніпровських водосховищ, а також Миколаївській, Херсонській, Одеській областей почали безстрокову акцію протесту.

Рибалки обурені небаченою за масштабами корупцією в Держрибагентстві, повною профнепридатністю керівників рибного відомства, що призводить до знищення вітчизняної рибної галузі.

До 2005 року в Україні було Міністерство рибної промисловості. Вилов українських рибалок перевищував 1 млн. 100 тис. тонн водних біоресурсів. У 2019 році він впав в 15 разів і ледве сягає 72 тис. тонн. При цьому, за неофіційними даними, тіньовий рибний ринок становить 4-5 млрд. грн.

До введення карантину по всій країні пройшли попереджувальні акції протесту працівників рибної галузі. Рибалки вкрай незадоволені тим, що відбувається в рибному відомстві. Побори інспекторів рибоохорони довели їх до злиднів. Рибалки не розуміють, навіщо нової влади стара корупція. Чому компетентні органи закривають очі на те, що невелика група рибних чиновників розкрадає державний рибний ресурс. Рибалки втомилися вже звертатися в усі інстанції з криком про допомогу – рибна галузь гине. Терпець урвався, ось рибалки і вийшли на безстрокову акцію протесту.

Якщо і на цей раз їх вимоги не будуть почуті, вони, зневірившись, будуть змушені своїми човнами і баркасами перекрити рух транспорту в центрі столиці.

Акція під Кабміном не завершилася, продовження її відкладено рівно на тиждень: вирішили дати можливість Міністерству почати виправляти ситуацію. Інакше рибалки змушені будуть перейти до більш радикальних засобів.

Організатори: рибопромислові підприємства Київської, Черкаської, Полтавської, Кіровоградської, Запорізької, Дніпропетровської, Херсонської, Миколаївської та Одеської області.

****

P.S. На підтвердження вищесказаного: 2.6.2020 року співробітниками СБУ під час отримання хабара був затриманий начальник Західно-Чорноморської рибоохорони Камінський Євген і його співробітник Руденко Анатолій. Представники рибодобувних підприємства наводять дані, що свідчать про налагоджену схему браконьєрського вилову в Чорному морі. У 2019 офіційно було виловлено 11 тис. тонн рапана. У той же час незаконний вилов склав понад 36 тис. тонн.

Не минає і місяця, щоб правоохоронні структури не виявляли правопорушення співробітників рибного відомства. Це говорить про діючу корупційну піраміду в Держрибагентстві, яка завдає державі збитків на сотні мільйонів гривень.

Сподіваємося, що акція протесту рибалок, резонансні публікації ЗМІ покладуть край розкраданню рибного ресурсу по чиновницьких кишенях.

Прес служба Асоціації рибалок України