Вже з 1 серпня: українцям повернуть гроші, вкрадені з банківських карт

З 1 серпня українцям, які стали жертвами аферистів, компенсуватимуть вкрадені з рахунків гроші. Поки про намір ввести принцип нульової відповідальності для власників карт заявила тільки платіжна система Visa, інші опинилися “поки не готові”. Про це повідомляє DW.

Як розповіла директор з управління ризиками компанії Visa Лариса Макарова, часто клієнт приносить гроші в банк, кладе їх на карту, а банк говорить, що в разі чого він відповідальності не несе. “Це неправильно. Якщо шахраї вкрали гроші з карти людини без його сприяння цьому, то людина не несе відповідальності. Після проведення розслідування банк повинен буде повернути йому гроші”, – зазначила Макарова, додавши, що зараз карти Visa активно використовує 11 мільйонів українців.

До сих пір банки часто відмовляли повертати кошти через те, що клієнт повідомив про їх крадіжці вже після здійснення неправомірної угоди. При цьому в НБУ відзначають зростання кількості шахрайських операцій з картами українців, додало видання.

“Кожен другий банк показав у минулому році збитки від шахрайських операцій. У чотири рази збільшилися операції через інтернет або крадіжка грошей без фізичного використання карток шахраями”, – розповів начальник відділу департаменту платіжних систем НБУ Володимир Харченко. За його словами, значно зросла кількість випадків, коли шахраї, представляючись працівником банку, дізнавалися всі реквізити, дані картки.

Інші платіжні системи поки не готові застосовувати такий принцип.

“Visa запускає, а ми поки подивимося, як це буде працювати, – заявив віце-президент з розвитку бізнесу представництва MasterCard Europe в Україні Сергій Францишко. – Потрібно розуміти, що існують різні види шахрайства. Багато що залежить від відносин клієнта з конкретним банком і треба розуміти, за які саме операції банк готовий нести відповідальність, а за які ні “. На сьогодні карти MasterCard використовує приблизно 18 мільйонів українців.

В системі “Простір”, що належить Нацбанку, також поки не готові перекласти відповідальність на крадіжки виключно на банки. Клієнтами “Простору” на поточний момент є всього 200 тисяч громадян.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *